چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

راهبرد سیاست خارجی ما مخالفت مذاکره با آمریکا است

انتشار: جمعه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ / ساعت ۲۰:۲۷:۲۸ |
کد خبر: 45284 |
بازدید: 7 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند در خطبه های عبادی سیاسی جمعه گفت: مقام معظم رهبری فرمودند “ما با آمریکا مذاکره ای نداریم، زیرا آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند”، یکی از چالش هایی که ایران را خدشه دار کرده بود وابستگی تمام عیار به کشور های آمریکایی و اروپایی بود اما به برکت انقلاب ما عزت مند و مستقل شدیم.

به گزارش خبرنگار ما – حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: متاسفانه امروز یکی از چالش هایی که به جامعه اسلامی راه یافته است متاسفانه عدم صداقت می باشد، خدای متعال امانت بزرگ هدایت را به ما انسان ها داده است و این امانت را باید به سرانجام مقصود برسانیم؛ وظیفه پدر و مادر این است که فضای خانه را آکنده از نور کنند؛ خانه هایی که پر نور هستند خانه اهل بیت می باشند؛ پدر و مادر نه تنها باید خود را نجات دهند بلکه فرزندان خود را هم باید از گناه نجات دهند.

 

خطیب نماز جمعه فیروزکوه با اشاره به ایام الله دهه فجر و تاریخ ۲۲ بهمن ماه گفت: علی رغم همه توطئه های دشمن پیروزی از آنِ انسان های با تقوا و با ایمانی است که الحمدالله به فضل الهی ملت ما از آن برخوردار هستند؛ همان طور که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرمودند “۲۲ بهمن ماه مقارن با چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی است”، امیدوار هستیم ۲۲ بهمن ماه امسال بهتر و با برکت تر از ۲۲ بهمن های چهل سال گذشته باشد به خاطر وجود بسیار ارزشمند یک مرد الهی که فرمود بر روی قبرم “سرباز ولایت” بنویسید.

 

این مقام مسئول درباره تاریخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۵۷، روز نیروی هوایی گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی پرسنل نیروی هوایی دست بیعت با ولایت و رهبری دادند و این امر موجب از بین رفتن فاصله بین نیروهای مسلح شد، کار بسیار بزرگی کردند، اگر زمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را درک کنیم که همواره دشمنان توطئه می کردند اما نیروهای مسلح و نیرو هوایی ارتش در برابر دشمن ایستادگی کردند؛ در شهرستان فیروزکوه هم شهید قدمی یکی از شهدای انقلاب اسلامی بود که در پیروزی انقلاب نقش داشتند.

 

حجت الاسلام امیری ارجمند با اشاره به رحلت حضرت ام البنین بیان داشت: آن حضرت همسر امام علی (ع) بود که نام فاطمه هم داشت اما پس از شهادت حضرت زهرا (س) اجازه نداد در خانه ایشان را فاطمه خطاب کنند تا مبادا بچه ها به یادِ ما در حقیقتی خود حضرت فاطمه زهرا (س) بیفتند.

 

وی در ادامه گفت: یکی از بزرگ ترین امتیازات انقلاب اسلامی تحول انسانی است؛ دو انقلاب بزرگ در کارنامه بشریت ثبت شده است که انقلاب روس و انقلاب فرانسه نام دارند؛ نکته ای که برای کشور ما رخ داد این بود که مردمِ ما متحول شدند، مردم خود را نادیده گرفتند و تواضع پیدا کردند و دیگران را بزرگ شمردند؛ ما در دهه پنجم انقلاب هستیم و نه تنها انقلاب ما مصادره نشد بلکه روز به روز شاهد شادابی هستیم.

 

این مقام مسئول افزود: دلیل خوشنودی ما این است که وقتی سردار دل ها را از ما گرفتند مردمِ ما قیام کردند و به فرموده مقام معظم رهبری “مردم قیامت کردند” و بهتر از این مردم جایی نداریم؛ آنچه که انقلاب ما را از دیگر انقلاب ها متمایز می کند ولایت و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای است که آن حضرت در صدد احیا کردن آرمان های اسلامی و ارزش های اخلاقی است.

 

حجت الاسلام امیری ارجمند بزرگ ترین امتیاز انقلاب اسلامی را متحول کردن دل های انسان دانست و تصریح کرد: باید بالاترین ظرفیت یک مملکت نیروی انسانی باشد که انقلاب عزیز ما توانست دلها را متحول کند و آن ها را به سوی ارزش های اسلامی برگرداند.

 

خطیب نماز جمعه فیروزکوه درخصوص ایام انتخابات بیان داشت: امام راحل فرمودند “همچون مدرس را برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنید”، آیت الله مدرس دارای ابعاد روحی و بینش سیاسی و اعتقادی بالایی بود که در برابر تزویر و تهدید عقب نشینی نمی کرد و به تنهایی در برابر همه همجه های دشمن ایستاد، باید چنین نماینده هایی را انتخاب کنیم.

 

امام جمعه فیروزکوه با اشاره به سخنان امام راحل درباره شاخص های نماینده مجلس گفت: نماینده مجلس باید متدین و با تقوا باشد زیرا چنین شخصیتی فقط از خدای متعال می ترسد و از دیگران ترسی ندارد؛ نماینده مجلس باید توان مدیریت داشته باشد، نماینده مجلس باید از فساد و فحشا گریز داشته باشد اما متاسفانه یک سوم کسانی که رد صلاحیت شدند به خاطر فساد مالی بوده است؛ نماینده مجلس باید حس عزت و مصلحت ملی را داشته باشد.

 

امیری ارجمند افزود: دکتر ظریف رئیس دیپلمات سیاست خارجی کشورمان می گوید “اگر بحث مذاکره را به میان می کشم از جانبِ خودم نمی گویم؛ بلکه از طرف مردم سخن می گویم زیرا نماینده مردم هستم”؛ دکتر ظریف باید بداند که مگر همین مردم در مراسم شهادت حاج قاسم سلیمانی شعار “مرگ بر آمریکا” سر ندادند! دکتر ظریف باید موضع خود را مشخص کند که رئیس دیپلمات سیاست خارجی ایران است یا کشورهای دیگر!

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ثانیاً راهبرد سیاست خارجی ما مخالفت مذاکره با آمریکا است؛ مقام معظم رهبری هم در این باره فرمودند “ما با آمریکا مذاکره ای نداریم، زیرا آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند”؛ کسی که بهترین انسان ایران اسلامی را شبانه و مظلومانه ترور کند و آن شخصیت را از ما بگیرد قابلیت مذاکره ندارد.

 

امام جمعه فیروزکوه درباره توجه به ظرفیت های داخلی گفت: اگر شما به ارکان انقلاب اسلامی ایران “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” معتقد هستید باید به مردم سالاری توجه کنید؛ باید به فکر معیشت مردم باشید، چرا از ظرفیت های داخلی استفاده نمی کنید! این معلوم می شود که رانت و وابستگی به بیگانه در میان است؛ یکی از چالش هایی که ایران را خدشه دار کرده بود وابستگی تمام عیار به کشور های آمریکایی و اروپایی بود اما به برکت انقلاب ما عزتمند و مستقل شدیم.

 

امیری ارجمند در پایان افزود: اگر مدیران شهرستان قوی باشند یقیناً به مراتب می توانند کارِ شهرستان را به خوبی پیش ببرند؛ همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما یک ایران قوی می خواهیم که ایران قوی از مجلس بر می خیزد؛ حمله به شورای نگهبان از اشتباه ترین کارها است؛ آنکه می گوید شورای نگهبان را قبول ندارد اشتباه می گوید، بلکه قانون آن شخص را قبل ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *