چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

بازسازی خطوط ریلی ایمنی سفر را افزایش می‌دهد

انتشار: دوشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ساعت ۲۱:۳۲:۴۹ |
کد خبر: 45356 |
بازدید: 34 views |
بدون دیدگاه


خرم‌آباد – ابتکارآنلاین: وزیر راه و شهرسازی گفت: بازسازی و بهسازی خطوط ریلی ایمنی سفر با سرعت مطمئنه قطار را افزایش می‌دهد.

 

محمد اسلامی روز دوشنبه در افتتاح پروژه بازسازی خطوط ریلی شهرستان دورود اظهار داشت: این اقدام بسیار مهم بوده و همواره مورد تاکید وزارت راه و شهرسازی است.

 

وی ادامه داد: باید ظرفیت‌های موجود را بخوبی نگه داریم و آن را گسترش دهیم همچنین باید با بازسازی خطوط راه‌آهن ایمنی را ارتقا دهیم.

 

پی افزود: در گذشته شاهد خارج شدن قطار از ریل بودیم، وقتی ریل فرسوده می‌شود ایمنی کاهش می‌یابد.

 

اسلامی بیان کرد: با توجه به بازسازی خطوط ریلی، قطار با سرعت مطمئنه و ایمنی بیشتر مسیر را طی می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه در مصوبات روزهای گذشته موانع ریلی شهرستان دورود برطرف شده است، گفت: همچنین مشکلات قراردادی این طرح برطرف می‌شود.

 

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بازسازی خطوط ریلی دورود با طول ۲۹۰ کیلومتر از بزرگترین پروژه های ریلی کشور از لحاظ سختی کار است که یکهزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و امیدواریم تامین اعتبار شود تا در زمانبندی تعیین شده به اتمام برسد.

 

اسلامی افزود: اتصال راه‌آهن دورود به خرم‌آباد از اقدامات مهم است و پس از آن مطالعات به اتصال اندیمشک انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به تکمیل آزادراه خرم‌آباد – اراک اضافه کرد: اکنون فعالیت این پروژه مثبت ارزیابی می‌شود و امیدواریم در هفته دولت مسیر بروجرد به خرم‌آباد آن به بهره‌برداری برسد.

 

وی ادامه داد: پیمانکار محور شازند به ازنا تعیین شده و با وضعیت جدید امیدوارکننده است.

 

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه به منظور افتتاح و کلنگ زنی ۲ طرح و شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان وارد خرم آباد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *