چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

فارس نیازمند نقاهتگاه برای اقدامات پیشگیرانه ابتلا به کرونا است

انتشار: دوشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ / ساعت ۲۱:۲۹:۱۹ |
کد خبر: 46186 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


شیراز – ابتکارآنلاین: رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای اقدامات بسیج ملی مبارزه با کرونا بیان کرد : نقاهتگاههایی برای اقدامات پیشگیرانه در نظر گرفته شود و در صورت نیاز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گیرد.

 

طی روزهای گذشته تصاویری از تجهیز سالن های ورزشی به تخت های بیمارستانی در فضای مجازی منتشر شده است ، به نظر می رسد این پیشنهاد رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در همین راستا باشد و مجموعه های ورزشی می‌تواند به عنوان نقاهتگاه تجهیز و برای قرنطینه افراد مشکوک به کرونا مورد استفاده قرار گیرد.

 

مهرزاد لطفی روز دوشنبه در نشست بررسی آخرین اقدامات حوزه سلامت فارس برای مقابله با کرونا از پایش، مراقبت و آموزش ۲۴ هزار نفر در دو روز گذشته از سوی پزشکان خانواده در فارس خبر داد و با بیان اینکه اطلاعات بیماران تایید شده ابتلا به کرونا نیز به صورت روزانه از سوی پزشکان خانواده فارس در سامانه الکترونیک سیب ثبت می شود، گفت: به همت پزشکان خانواده در فارس، رصد و پیگیری بیماریابی های مربوط به این بیماری به خوبی در فارس درحال انجام است.

 

دکتر  لطفی ذکر خلاصه ای از موارد مطرح شده در نشست ویدئوکنفرانس رییس سازمان غذا و دارو با روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور   افزود: هر یک از معاونین باید گزارشی از مواردی که نیازمند مطرح شدن در شورای تامین سلامت فارس در استانداری است، به رییس دانشگاه ارایه کنند.

 

وی با اشاره به اینکه توزیع ماسک برای سازمان نظام پزشکی نیز بر اساس پروتکل مصوب شده از سوی اعضای کارگروه در دستور کار قرار گرفته ، اضافه کرد: گزارشی تصویری از توزیع ماسک در داروخانه های منتخب تهیه و در فضای مجازی و رسانه ها اطلاع رسانی شود.

 

با شناسایی ۲۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس  آمار کنونی مبتلایان فارس به ۱۳۳ نفر رسیده است.موارد ابتلا به ویروس کرونا، علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، مرودشت، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار مشاهده شده است.

 

در ۲۴ ساعت گذشته، مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا  در فارس گزارش نشده است ۵۱ درصد از مبتلایان استان فارس در بیمارستان بستری هستند و ۴۴ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۵ درصد نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

 

با شناسایی ۵۹۵ مورد جدید قطعی ابتلا به کووید۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۷۱۶۱ نفر رسید.تاکنون ۲۳۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده اند.متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۳ نفر از مبتلایان جدید کووید_۱۹ جان خود را از دست داده اند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۲۳۷ مورد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *