چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

مبتلایان قطعی به کرونا در کهگیلویه وبویراحمد به ۱۱ مورد رسید

انتشار: سه شنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ / ساعت ۱۷:۲۲:۳۱ |
کد خبر: 46198 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


یاسوج- ابتکارآنلاین: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بر اساس یافته های جدید آزمایشگاهی شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در این استان به۱۱ مورد رسیده که ظرف ۴۸ ساعت گذشته تاکنون ۲ نفر اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار ما – پرویز یزدان پناه اظهار داشت: شیب صعودی این ویروس همچنان ادامه دارد و  ظرف ۱۵ روز آینده شدت بیشتری خواهد گرفت.

 

وی تصریح کرد: مردم ، رسانه ها، علما و روحانیون و سایر اصحاب فرهنگ و هنر و دانشگاه ها باید همچنان با عزمی راسخ تر از گذشته دانشگاه علوم پزشکی و سایر متولیان امر را برای آگاه سازی و فرهنگ سازی مردم در رعایت مسایل بهداشتی یاری دهند.

 

یزدان پناه یادآور شد: بر اساس تصمیم استاندار هم اینک  چندین مسیر اصلی از جمله جاده یاسوج – اصفهان، یاسوج _ شیراز و یاسوج به بهبهان تا اطلاع ثانوی بسته شده است .

 

وی ادامه داد: همچنین تمامی اماکن عمومی، رستوران ها، مکان های تفریحی و گردشگری تعطیل شده اند و استان کهگیلویه وبویراحمد بنا به تصمیم ستاد مدیریت کرونا هیچ گونه پذیریشی برای ایام نوروز امسال نخواهند داشت.

 

یزدان پناه تاکید کرد که مبادی ورودی استان همچنان با قوت و جدیت تمام کنترل و بازرسی می شود و هر مسافری که از استان های درگیر این ویروس به استان سفر می کنند در اسرع وقت مورد ازمایش و تست کرونا قرار می گیرند.

 

وی یاداور شد: البته با توجه به اینکه شیب صعودی بیماری آغاز شده و احتمال اینکه بیمارستان جلیل شهر یاسوج جوابگوی بیماران نباشد با برنامه ریزی انجام شده بیمارستان های دیگر استان در برخی مراکز شهرستان را برای پذیرش مجهز خواهیم کرد.

 

وی گفت: حتی برای ایجاد یک بیمارستان صحرایی در منطقه چنرستان یاسوج با هماهنگی سپاه فتح استان نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

 

وی با اشاره به لزوم حذف جلسات غیر ضرور در استان نیز گفت : بدون شک رعایت نکردن در ورود و خروج ادارات و حضور برخی افراد مشکوک ومبتلا به کرونا در جلسات خود می تواند عاملی برای شیوع بیماری باشد.

 

یزدانپناه یاداور شد: بر اساس تحقیقات انجام شده شیب صعودی این ویروس حتی تا ۱۵ فروردین سال اینده نیز پیش بینی شده است.

 

وی افزود : اکنون سامانه ۱۹۰ برای پاسخگویی فعال است و شهروندان می توانند با تماس با این سامانه پاسخ سوالات خود در خصوص ویروس کرونا را دریافت کنند.

 

یزدانپناه با اشاره به تعطیلات طولانی این روزها گفت : خطر اصلی که استان را تهدید می کند ، ورود کهگیلویه و بویراحمدی های ساکن در استان های دیگر است که احتمال شیوع بیماری در استان را افزایش می دهد.

 

وی گفت : باید افراد ورودی به استان را کنترل و مدیریت کنیم که البته رعایت همین مسائل باعث شده است که استان در کنترل شیوه کرونا عملکرد خوبی داشته باشد.

 

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت تا روز سه‌شنبه بیستم اسفندماه، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ۸۰۴۲ نفر و تعداد بهبود یافتگان را ۲۷۳۱ تن برشمرد و افزود: مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۲۹۱ مورد رسید.

 

تهران با  ۲۱۱۴ نفر در صدر مبتلایان به کرونا قرار دارد و مازندران با ۸۸۶ و قم با ۷۵۱ مورد در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *