چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

برداشت گندم از مزارع ورامین آغاز شد

انتشار: دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۲۲:۱۱ |
کد خبر: 47583 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: سرپرست جهاد کشاورزی ورامین گفت: عملیات برداشت گندم از ۱۲ هزار هکتار مزارع این شهرستان شروع شد.

به گزارش خبرنگار ما – محسن بنائیان گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی قابل کشت شهرستان ورامین زیرکشت محصول گندم رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته به دلیل وضعیت مناسب آب وهوا و بارش های جوی ۲ هزار هکتار افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: سال گذشته از هر هکتار زمین زیر کشت گندم ورامین به طور میانگین پنج هزار و ۵۰۰ کیلوگرم محصول برداشت شد که پیش بینی می شود امسال این رقم به ۶ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم برسد.

وی گفت: برای برداشت گندم ۱۵۵ دستگاه کمباین در شهرستان ورامین فعال است که از این تعداد ۱۵ دستگاه بومی و ۱۴۰ مورد از سایر استان ها وارد شده اند.

بنائیان تصریح کرد:چهار مرکز خرید دولتی در شهرستان های ورامین، پیشوا و پاکدشت آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به اجرای طرح مبارزه با آفات گیاهی گفت: درسال زراعی جاری عملیات مبارزه با پوره سن غلات در سطح ۹ هزار هکتار از اراضی گندم و ۵ هزار از اراضی جو اجرا شد.

وی افزود: همچنین به منظور مقابله با بیماری زنگ زرد، ۲ هزار از گندم‌زارهای شهرستان سم‌پاشی شد.

سرپرست جهاد کشاورزی ورامین افزود: در حال حاضر کار برداشت محصول جو از حدود ۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان ورامین در حال اجرا می‌باشد.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود از هر هکتار اراضی زیر کشت جو، ۵ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم محصول برداشت شود.

شهرستان ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل کمبود منابع آبی، تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت محصولات باغی و زراعی می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *