دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

بزرگراه خلخال – ازناو تکمیل می‌شود

انتشار: یکشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ / ساعت ۱۳:۲۱:۳۶ |
کد خبر: 49648 |
بازدید: 12 views |
بدون دیدگاه


اردبیل – ابتکارآنلاین: معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در صورت تامین اعتبارات موردنیاز پروژه احداث بزرگراه شهید سردار سلیمانی خلخال این طرح تکمیل شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

علی یوسف‌زاده افزود: عملیات اجرایی این پروژه از محل اعتبارات راهداری وزارت راه و شهرسازی در سال‌های گذشته تامین و پس از آسفالت پروژه ، با قطع شدن این اعتبار در ۲ سال پیش تکمیل آن به تعویق افتاد.

 

وی اظهارداشت: برای اجرای عملیات این پروژه به طول ۳.۵ کیلومتر حدفاصل میدان ولیعصر شهر خلخال تا پاسگاه چند منظوره انتظامی در ابتدای منطقه نمونه گردشگری ازناو و همچنین راه‌های خلخال به استان گیلان ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات راهداری وزارت راه و شهرسازی هزینه شده است.

 

او گفت: برای اجرای تجهیزات جداسازی باندهای رفت و برگشت ،اجرای پروژه روشنایی و همچنین اجرای باندهای تندرو و کندرو این بزرگراه ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تامین آن از محل اعتبارات ملی تکمیل خواهد شد.

 

وی تشریح کرد: در حال حاضر ۲ پروژه راه‌سازی خلخال – منجیل و قطعه چهار از راه اصلی خلخال – فیروزآباد به طول ۴.۵ کیلومتر که به عنوان کمربندی شهر خلخال تعریف شده، دارای پیوست بودجه و ردیف اعتبارات ملی بوده و با استفاده از این اعتبارات در حال اجرا است.

 

یوسف‌زاده از شروع عملیات اجرایی لایه دوم آسفالت پروژه تبدیل راه فرعی خلخال – اسالم به راه با مشخصات راه اصلی در حوزه استحفاظی استان اردبیل خبر داد و افزود: چهار کیلومتر از لایه دوم آسفالت پروژه ۱۱ کیلومتری راه اصلی خلخال – گیلان حدفاصل روستای مجره تا گردنه الماس از ۲ سال پیش باقیمانده بود که امسال اجرایی می‌شود.

 

او افزود: عملیات آسفالت لایه دوم راه اصلی خلخال – اسالم در حالی به پیمانکار مجری پروژه واگذار شده که ۱۰۰ میلیارد ریال طلب پیمانکار برای اجرای آن از سال‌های گذشته هنوز از سوی اداره کل راه و شهرسازی پرداخت نشده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *