چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

شرق تهران تحت پوشش فرستنده اف ام در پاکدشت

انتشار: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ساعت ۱۹:۴۲:۴۰ |
کد خبر: 50857 |
بازدید: 11 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: در شهرستان پاکدشت ۱۰ شبکه رادیویی اف ام مستقر است که فرکانس‌های آن پوشش دهنده فرستنده رادیویی شهر تهران است.

به گزارش خبرنگار ما – معاون توسعه و فن آوری رسانه ملی در حاشیه بازدید از ایستگاه فرستنده‌های منطقه پارچین در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیمای استان تهران گفت: فرکانس این ۱۰ شبکه رادیویی ۰/۳ بالاتر از فرستنده شهرتهران است و علاوه بر اینکه بخش زیادی از جمعیت شرق تهران و شهرستان‌های پیشوا، ورامین و پاکدشت را پوشش می‌دهد در جهت پوشش رادیویی جاده در مسیر بزرگراه بین المللی امام رضا برای ما اهمیت بالایی دارد.

 

رضا علیدادی افزود: در این دوره از مدیریت رسانه ملی خوشبختانه پوشش جاده‌ای مد نظر قرار گرفته و از اهمیت بالایی برخوردار شده است و این موضوع جزو اولویت‌های ماست.

 

وی گفت: با توجه به اینکه طرح پوشش جاده‌ای در مسیر تهران تا مشهد انجام شده فرستنده منطقه پاکدشت نقش مهمی را در این طرح ایفا می‌کند.

 

وی افزود: البته به دلیل محدودیت‌های طراحی این فرستنده امکان افزودن ۶ شبکه جمعیتی گفتگو، صبا، نمایش، تلاوت، فصلی و آوا در حال حاضر برای این فرستنده وجود ندارد.

پیشرفت چشمگیر رسانه ملی در بومی سازی تجهیزات

علیدادی به بومی سازی تجهیزات مورد نیاز در رسانه هم اشاره کرد و گفت: تجهیزاتی که توسط کارشناسان ایرانی ساخته می‌شود دارای کیفیت عالی است و حتی در برخی فن آوری‌ها ما مبدع هستیم.

 

وی افزود: البته فن آوری‌ها روند نرم افزاری شدن را طی می‌کند و شکل سخت افزاری بیشتر شکل پلتفرمی به خود می‌گیرد و در شکل نرم افزاری اگر یک کشور و حاکمیت به روند تغییر توجه نکند دچار مسئاله خواهد شد چرا که طراحی نرم افزار به ذهن و فکر افراد وابسطه است.

 

وی گفت: خوشبختانه در زمینه نرم افزاری هم پیشرفت‌های خوبی اتفاق افتاده و در سال ۲۰۱۸ دو طرح و در سال ۲۰۱۹ سه طرح

خلاقانه ما در نمایشگاه آی بی سی (IBC) هلند پزیرفته شد.

 

در بازدید امروز معاون توسعه و فن آوری رسانه ملی از فرستنده رادیویی منطقه پارچین تمهیدی فرماندار پاکدشت و عباسی فرماندار پیشوا همراه وی بودند.

 

علیدادی پس از بازدید از فرستنده پاکدشت از چند گلخانه تولید گل‌های شاخه بریده در روستای گلزار دیدن کرد و از نزدیک در جریان ظرفیت‌های بالای کشاورزی و تولیدی این شهرستان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *