چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

توسعه پرورش شترمرغ در دستور کار

انتشار: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ساعت ۱۷:۵۹:۴۹ |
کد خبر: 50894 |
بازدید: 9 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: مدیرکل جهاد کشاورزی در پیشوا از برنامه توسعه پرورش شترمرغ در استان تهران خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ما – ذوالفقاری گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده توسعه تولید این پرنده در دستور کار است زیرا در بحث اشتغال زایی و هم استفاده از گوشت و چرم این حیوان در صنایع کیف و کفش بسیار به صرفه است.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی استان تهران افزود: در مزرعه تولید شترمرغ شهر جلیل آباد بیش از ۱۱۰ شترمرغ پرورش داده می شود که بازدید امروز ما رفع موانع برای افزایش تولید و توسعه پرورش این پرنده در شهرستان پیشوا است.

 

وی گفت: یکی از اهداف و برنامه های وزارت جهاد کشاورزی تنوع غذایی و پر کردن سبد غذایی خانوار در بخش تامین پروتئین جامعه می باشد.

 

 

 

ذوالفقاری افزود: در این راستا پرورش شتر مرغ در دستور کار قرار گرفت که می توان از مزیت های تولید، اشتغال و همچنین صرفه اقتصادی که این کار برای مجموعه پرورش دهند دارد اشاره کرد.

 

وی گفت: گوشت شتر مرغ از لحاظ چربی درصد بسیار پایینی دارد و در سبد گوشتهای رژیمی قرار دارد که علاقمندان بسیار زیادی دارد.

 

ذوالفقاری ضمن بازدید از مجموعه پرورش شتر مرغ مزرعه جلیل آباد واقع در شهرستان پیشوا افزود: این مجموعه از مزارع موفق استان تهران می باشد و ما در کل استان حدود ۳۸۰۰ شتر مرغ در ۱۱ مزرعه داریم که حدود ۱۳۰ تن تولید گوشت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *