چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

یک روستا در شهرستان ری به شبکه آب آشامیدنی متصل شد

انتشار: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ / ساعت ۱۶:۴۴:۴۷ |
کد خبر: 50958 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: سرپرست امور آب و فاضلاب کهریزک آبفای منطقه ۶ تهران گفت: با اجرای طرح آبرسانی به طول ۱۲۰۰ متر، روستای محروم کبیرآباد در جنوب شهرستان ری به شبکه توزیع آب شهر کهریزک متصل شد.

به گزارش خبرنگار ما – علی اکبر هراتی افزود: طرح آبرسانی و اتصال روستای کبیرآباد به شبکه آب شهری از نیمه شهریورماه آغاز شد و با لوله گذاری به طول یکهزار و ۲۰۰ متر از جنس پلی اتیلن و با قطر۹۰ میلی متر به پایان رسید.

وی اظهار داشت: روز گذشته مرحله پایانی عملیات اجرایی این طرح با انجام سه راه گیری از خط  ۱۱۰ میلی متری جاده قدیم تهران – قم و نصب یک دستگاه شیر خط و شیر آتش نشانی زمینی در نقطه اتصال با خط لوله روستایی اجرا شد و این روستا به شبکه توزیع آب شهرکهریزک پیوست.

هراتی با اشاره به اینکه روستای کبیرآباد با ۴۲۰ نفر جمعیت یکی از روستاهای محروم و حاشیه‌ای جنوب تهران است که سال ها از مشکل کمبود آب با کیفیت رنج می برده است، خاطرنشان کرد: این طرح آبرسانی با  همکاری بخشداری کهریزک در تامین لوله های مورد نیاز و به همت گروه امداد و بهره برداری امور آب و فاضلاب کهریزک انجام شد و مشکل کمبود آب این روستای محروم جنوب تهران به طور کامل برطرف شد.

امور آب و فاضلاب کهریزک آبفای منطقه ۶ تهران در جنوب شهرستان ری واقع است و به جمعیت شهری و روستایی بالغ بر ۸۱ هزار نفر (۶۶ هزار نفر شهری و ۱۵,۴۰۰ نفر روستایی) خدمات رسانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *