جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

حل گره تعیین متولی پساب خروجی تصفیه‌خانه شاهدشهر

انتشار: چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۳۲:۰۸ |
کد خبر: 51709 |
بازدید: 15 views |
بدون دیدگاه


شهریار – ابتکارآنلاین: طاهری فرماندار شهریار با اشاره به مشخص‌شدن اداره آب و فاضلاب به عنوام متولی پساب خروجی تصفیه‌خانه شاهدشهر با پیگیری‌های مکرر فرمانداری شهریار از وزارت نیرو، گفت: با تامین برق لازم و وجود کانال انتقال آب از تصفیه‌خانه شاهدشهر، ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه از آب خروجی بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ما – نورالله طاهری فرماندار شهرستان شهریار اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود در شهرستان موضوع استفاده از پساب خروجی تصفیه خانه شاهدشهر بوده و متاسفانه پس از صرف هزینه‌های زیاد تصفیه آب خروجی رها می‌شد.

وی افزود: یکی از گره‌های این موضوع عدم مشخص شدن متولی بود که میان اداره امور آب منطقه‌ای و آبفا شهری بر سر پساب خروجی اختلاف بود که پس از یک سال پیگیری در ادارات شهرستانی، استانی و وزارت نیرو متولی آن نه تنها برای تصفیه خانه شاهدشهر بلکه برای تمامی تصفیه خانه‌های کشور مشخص شد.

فرماندار شهریار بیان داشت: طبق این پیگیری متولی آب خروجی تصفیه‌خانه‌ها اداره آب و فاضلاب شهری است و با توجه به وجود نهر انتقال آب از تصفیه‌‌خانه شاهد شهر تا محمودآباد و خلج‌آباد امکان مشروب‌شدن ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه وجود دارد.

 طاهری گفت: با توجه به اعلام مدیرعامل شرکت آبفا غرب استان تهران تا زمان تعیین سازوکارهای لازم محدودیتی برای استفاده از پساب خروجی تصفیه خانه وجود ندارد و با همکاری شورا و شهرداری پمپ برای بهره‌برداری آب خریداری شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ترانس برق برای تامین برق لازم عملیات انتقال آب بایستی با همکاری شهرداری خریداری شود و به طور کل هیچ گونه مشکلی برای استفاده از آب تصفیه‌خانه شاهدشهر وجود ندارد تا در آینده قیمت و شرایط مربوطه توسط آبفا معین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *