جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

راه حل مناقشه قره‌باغ مذاکره است

انتشار: جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ / ساعت ۱۹:۱۳:۳۹ |
کد خبر: 51770 |
بازدید: 12 views |
بدون دیدگاه


آستارا – ابتکارآنلاین: امام جمعه آستارا گفت: مطابق قوانین و معاهدات بین‌المللی، قره‌باغ جزو خاک جمهوری آذربایجان است اما جنگ و خونریزی راه حل مناسبی برای این مساله نیست و راهکار آن، مذاکره آن کشور با ارمنستان است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا اظهار کرد: طرفین درگیر در مناقشه قره باغ بهتر است از جنگ و خونریزی خودداری کنند،  البته باید به حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان توجه شود.

وی بیان کرد: منافع جنگ بین کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان نصیب رژیم صهیونیستی می شود و استقرار نیروهای تروریستی در منطقه به بهانه این جنگ، به ضرر کشورهای همسایه است.

درگیری های نظامی نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر مالکیت منطقه کوهستانی قره باغ از ششم مهر ماه آغاز شده و جمهوری آذربایجان در جریان این درگیری ها از آزادسازی برخی شهرستان ها از جمله  ” فضولی ” ، ” خوجاوند ” ،  ” جبرایل ” و ” زنگیلان ” در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داده است.

امام جمعه آستارا با اشاره به فرارسیدن انتخابات در آمریکا اظهار کرد: سیاست آمریکا براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است و این را با روش های مختلف دنبال می کند و بر این اساس، انتخابات آمریکا هیچ تاثیری بر وضعیت اقتصادی کشور ما نخواهد گذاشت.

حافظ نیا ادامه داد: آمریکا در برابر اراده ملت ایران نمی تواند کاری را به پیش ببرد و علاج حل مشکلات اقتصادی کشور ما عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی و بهره مندی از ظرفیت های داخلی است.

او با تبریک هفته وحدت مسلمانان افزود: آنهایی که به اختلافات شیعه و سنی دامن می زنند، مزدوران دشمن هستند و امروز وحدت به خصوص در حوزه دین ضروری است و باید اشترکات دینی تقویت شود.

وی هفته نیروی انتظامی را نیز گرامی داشت و ادامه داد: نظم و امنیت حاکم در کشور را مدیون تلاش های نیروی انتظامی هستیم و پلیس باید همواره مقابله با مظاهر فساد و هنجارشکنان را در دستور کار قرار دهد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *