دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

نقش رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی برای کنترل شیوع کرونا

انتشار: چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۴۵:۲۱ |
کد خبر: 52943 |
بازدید: 9 views |
بدون دیدگاه


پیشوا- ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: خبرنگاران همراه و همگام با ستاد مبارزه با کرونا در جهت اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی اطلاع‌رسانی و مردم را ترغیب نمایند.

به گزارش خبرنگار ما – حسین عباسی در نشست با خبرنگاران بیان کرد: اتکای ما در امور مختلف به‌ویژه در‌ بحث کرونا بر مردم به‌ویژه فعالان‌ و گروه‌های اثرگذار جامعه است و در این میان خبرنگاران به‌عنوان نمایندگان افکار عمومی بیش از همیشه می‌توانند نقش خود را در آگاهی‌‌بخشی و پیشبرد مسائل ایفا کنند.

وی افزود: تنها مرجع رسمی برای اعلام آمار مبتلایان به کرونا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و مسئولان شهرستانی در خصوص اعلام این‌ آمار محدودیت دارند.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: انتظار داریم خبرنگاران همراه با ستاد مبارزه با کرونا در جهت اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی اطلاع‌رسانی و مردم را ترغیب نمایند.

می خاطرنشان کرد: دولت علیرغم تمامی مشکلات تلاش می‌کند تا بخشی از مصائب مردم و اصناف در شرایط کرونا  رفع شود و در این میان حضور و همراهی مردم و خیرین می‌تواند موجب تسهیل در امور شود.

فرمانده قرار عملیاتی مبارزه با کرونای شهرستان پیشوا افزود: جرائم برای کاهش سطح ترددها در نظر گرفته شده و مشکلاتی که در‌ اجرای این طرح برای برخی مشاغل پیش آمده با هماهنگی دستگاه‌ها و نیروی انتظامی مرتفع شده است.

وی گفت: تاکسی سرویس‌ها نیز اگر مشکلی برای تردد در ساعات اعمال محدودیت دارند می‌توانند درخواست خود را به اتحادیه اعلام نمایند و ما نیز هماهنگی لازم را با پلیس راهنمایی و رانندگی صورت می‌دهیم.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: در حال حاضر فقط کسب و کارهای ضروری در پیشوا فعال و صنوف گروه‌های ۲، ۳ و ۴ تعطیل هستند.

عباسی بیان داشت: همان‌طور که بازاریان در اجرای طرح محدودیت‌ها مشارکت می‌کنند بهتر است مردم نیز با کسبه همراه بوده و نیازمندی‌های غیرضروری خود را در زمان بازگشایی صنوف منطقه تامین نمایند.

وی افزود: لازم است پویش‌ها و حرکت‌هایی از طرف کسبه و فعالان‌ جامعه جهت تشویق مردم به استفاده از ماسک و عدم ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک راه‌اندازی شود.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در این‌ هفته فعالیت ادارات پیشوا تعطیل است ولی تیم‌های امدادی دستگاه‌های خدماتی فعال هستند.

عباسی اظهار کرد: در این شرایط تجمعات بالای ۱۵ نفر ممنوع است و در وهله اول خود مسئولان به عنوان متولیان امور باید این مسائل را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *