دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

آغاز اجرا و بهره برداری از ۷ طرح آب و فاضلاب در پاکدشت

انتشار: شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۰۴:۰۵:۰۰ |
کد خبر: 53959 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: صبح امروز ۷ طرح مختلف حوزه آب و فاضلاب در شهرستان پاکدشت عملیات اجرای آن آغاز و یا به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ما – رئیس سازمان آب و فاضلاب استان تهران گفت:  امروز هفت طرح آبی وفاضلابی در شهر پاکدشت با اعتباری بالغ بر حدود ۱۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد یا عملیات اجرای آن آغاز می‌شود.

آغاز اجرا و بهره برداری از ۷ طرح آب و فاضلاب در پاکدشت

بختیاری افزود: خط انتقال آب از سد ماملو به شهر شریف آباد به طول ۵.۲ کیلومتر یکی از مهمترین طرح‌هایی بود که امروز کلنگ اجرای آن به زمین زده شد.

وی گفت:طبق وعده‌ای که سال ۹۸ در زمان افتتاح تصفیه خانه هفتم تهران به مردم عزیز دادیم قبل از پایان این دولت تمامی شهر‌های جنوب شرقی استان  تهران با اتمام کار شریف آباد به آب سد ماملو متصل می‌شوند.

بختیاری افزود: اینکه تمامی آب شرب از سد ماملو تامین شود امکان پذیر نیست و تامین آب مصرفی از تلفیق چاه وسد امکان پذیر است و در خود تهران هم از همین طریق آب تامین می‌شود.

بختیاری گفت: تا دو سال قبل، تقریبا ۹۵ درصد آب شرب مورد نیاز جنوب شرق استان از آب‌های زیرزمینی استفاده می‌شدکه از کیفیت پایینی برخوردار بود.

وی افزود: با اجرای طرح تصفیه خانه ماملو جنوب شرق استان هم مانند شهر تهران به تلفیق آب سطحی وزیرزمینی متصل می‌شود که کیفیت آب افزایش پیدا می‌کند.

اجرای کلکتور اصلی شبکه فاظلاب شهر پاکدشت به طول ۶.۸ کیلومتر طرح دیگری بود که رئیس سازمان آب و فاضلاب استان تهران به آن اشاره کرد و گفت: با توجه به حجم بالای عملیات لوله گذاری و انشعابات این پروژه نیز تا حدود ۳ سال آینده تکمیل می‌شود و آماده بهره برداری خواهد بود.

اصلاح و بازسازی ۶.۵ کیلومتر شبکه توزیع آب در پاکدشت، بهره برداری از تاسیسات تامین آب شرب (مخزن و چاه) روستای کلین و روستای سیاه چشمه، احداث مخزن ۱۵۰۰ متر مکعبی و تاسیسات جانبی روستای گلزار بالا، آبرسانی به روستا‌های تحت پوشش مجتمع آبرسانی شهدای چنگی به طول ۱۵۰۰ متر از دیگر پروژه‌هایی بود که امروز عملیات اجرایی آن آغاز و یا به بهره برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *