دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

طرح شهید سلیمانی مهمترین عامل کاهش کرونا

انتشار: شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۰۳:۵۸:۰۰ |
کد خبر: 53961 |
بازدید: 9 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت با عنوان طرح شهید سلیمانی مهمترین عامل کاهش کرونا در شهرستان پیشوا است .

به گزارش خبرنگار ما – رئیس شبکه بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی شهرستان پیشوا گفت : هدف از این طرح سراسری ترغیب افرادی است که  برای کرونا خود اظهاری نکرده اند و این طرح تشویقی می شود تا بیماری و اطلاعات آنها ثبت و رسیدگی شود .

امیر امینی افزود: همچنین افرادی که دچار کرونا شده اند در خانه خود آزمایش می شوند و  از انتشار ویروس جلوگیری می شود و این خود قطع زنجیره کرونا است.

وی گفت: این طرح با هماهنگی شبکه بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی ، سپاه و هلال احمر  و فرمانداری  در حال اجرا است که تا پایان بهمن ادامه دارد.

جانشین سپاه ناحیه پیشوا هم گفت: افرادی که در این طرح دچار کرونا شده اند کمک های معیشتی به آنها داده می شود و بسیجیان در قالب تیم های رصد ادامه روند درمان را نیز با شبکه بهداشت کنترل می کنند.

سرگرد ترکاشوند افزود: در این طرح ۲۵ تیم رصد ، ۹ تیم مراقبتی ، ۹ تیم حمایتی و ۵ گروه نظارتی حضور داشتند.

طرح جلوگیری و کنترل کرونا و خدمات به آسیب دیدگان با نام حاج قاسم سلیمانی از ۵ آذر همزمان با هفته بسیج در شهرستان پیشوا آغاز شده بود و تا پایان بهمن ادامه دارد.

پیشوا نخستین شهرستان اجرا کننده طرح شهید سلیمانی در استان تهران بود و بیشترین محدودیت ویژه قرمز کرونایی استان تهران بمدت ۱۸ روز در این شهرستان اعمال شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *