دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

منطقه ۵ به نام «دوستدار پژوهش» معرفی شد

انتشار: چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۰۲:۴۴ |
کد خبر: 54095 |
بازدید: 10 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: نخستین جلسه شورای پژوهش و نوآوری منطقه ۵ در فصل زمستان، با حضور محمدحسین بوچانی مدیرکل مرکز مطالعات شهرداری تهران و محمودکلهری شهردار این منطقه برگزار شد و طی آن از خدمات پژوهشی این منطقه تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار ما – در نشستی با حضور  محمد حسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران، گشتاسب مظفری، معاون مطالعات و برنامه ریزی مدیریت امور اجتماعی و اقتصادی شهرداری تهران و  مریم ابهری دبیر کمیته پژوهشی امور مناطق ، حکم ریاست شورای پژوهش و نوآوری منطقه۵، به محمود کلهری شهردار این منطقه اهدا شد.

محمود کلهری در این جلسه با تاکید بر بحث پژوهش و نوآوری گفت: در منطقه۵، علاوه بر انجام وظایف و ماموریت‌ها تلاش می‌کنیم به موضوعات پژوهشی به ویژه مباحث درآمدی، کشف فرصتها و ایجاد درآمدهای پایدار توجه داشته و با کارگروه های تخصصی مرکز مطالعات همکاری داشته باشیم.

شهردار منطقه ۵ درباره روند پذیرش و ارائه آثار پژوهشی در این منطقه اظهار داشت: نیازها و ضرورت های منطقه پس از شناسایی، توسط شورای پژوهش و نوآوری منطقه۵ بررسی و در سامانه پژوهش یار با نظارت مرکز مطالعات شهرداری تهران به عنوان طرح مصوب بارگذاری می‌شود. پس از بارگذاری تمام اشخاص می‌توانند برای ضرورت و نیاز مطرح شده، طرح، راهکار پروپوزال پژوهشی ارائه کنند.

کلهری با اشاره به اهمیت پژوهش و نوآوری گفت: پژوهش زمینه ساز نوآوری است و چنانچه پژوهش کاربردی و کیفی برای امور مختلف انجام شود به نتایج مطلوب و نوآورانه های مورد نیاز منجر خواهد شد.

بوچانی مدیرکل مرکز مطالعات نیز با تقدیر از اقدامات پژوهشی این منطقه گفت: منطقه۵ با قریب به ۵۰ اثر در قالب طرح و مقاله و پروژه پژوهشی به عنوان تنها منطقه دوستدار پژوهش در شهر  تهران  بیشترین آثار را در جشنواره  نوآوری و پزوهش داشته است.

وی با اشاره به آثار برگزیده در جشنواره پژوهش گفت: دو طرح پژوهشی شهردار منطقه۵ در زمینه مالی و اقتصاد شهری و کشف فرصتها و پتانسیل‌های شهر به عنوان اثر  شناسایی و به عنوان طرح پژوهشی برتر معرفی شد .

گفتنی است در این نشست حکم ریاست شورای پژوهش منطقه ۵به محمود کلهری اهدا و از خدمات ایشان در گسترش پژوهش تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *