دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

۱۱ نیروگاه تا پایان سال در چهارمحال و بختیاری ایجاد می شود

انتشار: پنج‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۴۱:۱۰ |
کد خبر: 54135 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


شهرکرد- ابتکارآنلاین: معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: عملیات احداث ۱۱ نیروگاه کوچک با جذب سرمایه‌گذار و تامین اعتبار لازم تا پایان سال در چهارمحال و بختیاری آغاز می شود.

قاسم تقی‌زاده خامسی روز پنجشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رییس مجلس شورای اسلامی در سفر به استان چهارمحال و بختیاری افزود: درآمد حاصل از فروش برق سه واحد از مجموع ۱۱ نیروگاه به استان اختصاص داده می‌شود.

وی در ادامه به اهتمام جدی دولت بر تکمیل طرح آبرسانی بن به بروجن اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده مقرر شد تا ۲۰۰ میلیارد تومان از مجموع ۴۰۰ میلیارد تومان تخصیصی به این طرح که هنوز جذب نشده، تا پایان سال تامین شود.

تقی‌زاده خامسی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود طرح آبرسانی بن به بروجن در نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری برسد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در خصوص بخش آبگیر طرح که تاکنون در خصوص احداث چالشی‌هایی ایجاد شده است، نیز گفت: استانداران چهارمحال و بختیاری و اصفهان در خصوص رفع این مشکل باید همکاری و مشارکت کنند.

تقی‌زاده خامسی، آبرسانی به ۲۲۹ روستای استان تا پایان سال ۱۴۰۰ را از دیگر برنامه‌های وزارت نیرو در چهارمحال و بختیاری برشمرد و تصریح کرد: با اجرای این طرح ،بخش قابل توجهی از روستاهای استان به آب پایدار دسترسی می‌یابد.

وی به طرح سد خرسان۳ نیز اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این سد پنج هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است و امید می‌رود با بهره برداری از آن این استان از مزایای طرح بهره‌مند شود.

تقی‌زاده خامسی در پایان خاطرنشان کرد: اجازه اجرای هیچ طرح آبرسانی غیرقانونی را نمی‌دهیم.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر نیرو و به همراه دو رییس کمیسیون و تعدادی از مسوولان، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی را در سفر ۲ روزه به استان چهارمحال و بختیاری همراهی کردند.

محمدباقر قالیباف به همراه هیاتی از مجلس شورای اسلامی صبح چهارشنبه وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *