دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

۱۹۵ سرباز وظیفه پاکدشتی آموزش فنی و حرفه‌ای دیدند

انتشار: شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۵۷:۴۹ |
کد خبر: 54198 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت- ابتکارآنلاین: رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان پاکدشت گفت: به منظور توانمندسازی سربازان وظیفه و جذب سریعتر آنان به بازار کار پس از پایان خدمت مقدس سربازی، به ۱۹۵ سرباز فعال در پاکدشت آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه شد.

به گزارش خبرنگار ما – مهدی مرادی وجدانی گفت: هدف از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، توانمند ساختن نیروی کار و تربیت نیروی متخصص برای جذب در بازار کار است که این مهم در دو بخش آزاد و دولتی اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از جوامع هدف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، سربازان وظیفه هستند که برای جذب سریعتر به بازار کار پس از پایان خدمت مقدس سربازی، به آموزش‌های تخصصی و کسب مهارت نیاز دارند از این رو تلاش شده تا طی سال‌های اخیر، به  این افراد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه شود.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای پاکدشت گفت: سال گذشته، مرکز فنی و حرفه‌ای پاکدشت به بیش از ۱۲۰ نفر از سربازان فعال در پادگان‌های مستقر در این شهرستان آموزش‌های تخصصی ارائه کرده و در نیمه نخست امسال نیز با وجود محدودیت‌های کرونایی، این آموزش‌ها به ۷۵ سرباز ارائه شده است.

وی با اشاره به فعالیت یک مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای در پاکدشت گفت: این مرکز با برخورداری از ۵ کارگاه برق صنعتی، سیم پیچی و الکتروموتور، جوشکاری، تاسیسات و صنعت و ساختمان، از طی سال گذشته و ۹ ماهه ابتدایی امسال، به ۳۴۱ نفر از متقاضیان آموزش‌های تخصصی مهارتی رایگان ارائه داده است.

مرادی افزود: علاوه بر این مرکز دولتی، ۵۰ آموزشگاه آزاد در رشته‌های حسابداری و مالی، صنایع دستی، فناوری و اطلاعات، طراحی و دوخت، مکانیک خودرو، برق و … زیر نظر سازمان فنی حرفه ای مشغول به فعالیت بوده و آموزش‌های تخصصی را به افراد جویای کار ارائه می‌دهند.

وی اظهار داشت: از ابتدای فعالیت آموزشگاه‌های آزاد فعال در شهرستان پاکدشت تا کنون، ۳ هزار و ۸۲۰  کارآموز با گذراندن دوره‌های تخصصی و پس از قبولی در آزمون‌های کتبی و عملی، موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای پاکدشت به کسب رتبه برتر اجرای تعهدات آموزشی مراکز فنی حرفه ای در استان تهران اشاره کرد و افزود: در ارزیابی سامانه رصد اشتغال که بر اساس تعهد شغلی در نظر گرفته شده برای هر سازمان صورت می‌گیرد، در سال گذشته مرکز فنی و حرفه‌ای ورامین موفق شد تا  پایان شهریور امسال، بیش از تعهد یکساله خود برای ۲۴۵ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کند.

وی لازمه فعالیت و اخذ پروانه کسب اصناف را داشتن گواهینامه صنف مربوطه اعلام کرد و افزود: بر اساس ماده ۱۳ قانون نظام صنفی، تمامی اصناف برای اخذ پروانه کسب و فعالیت خود ملزم به اخذ گواهینامه از سازمان فنی حرفه ای می‌باشند که به منظور تحقق این قانون از سال گذشته تا کنون، ۹۹۰ نفر از صنوف، با ثبت نام در سامانه اصناف موفق به اخذ گواهینامه شدند.

مرادی اظهار داشت: برای اولین بار در سطح استان تهران دوره مهارت آموزی و آموزش تخصصی برای ۵۰ نفر از مسوولان روابط عمومی ادارات با مشارکت مرکز فنی حرفه‌ای برگزار شد و  پس از سنجش و ارزشیابی، شرکت کنندگان از گواهینامه مهارت فنی حرفه ای بهرمند شدند.

وی گفت: با همکاری سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری و با برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و زودبازده برای ۱۱۵ نفر از زنان خانه‌دار و سرپرست خانوار در رشته های مشاغل خانگی، این افراد موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند که این آموزش‌ها نقش موثری در  اشتغال این افراد دارد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *