چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

بررسی الزامات احداث پارک بانوان در نشست هم اندیشی فعالان اجتماعی اسلامشهر

انتشار: یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۱۲:۳۹ |
کد خبر: 54227 |
بازدید: 5 views |
بدون دیدگاه


اسلامشهر – ابتکارآنلاین: با توجه به اهمیت مشارکت مردمی در موضوعات شهری و استفاده از ظرفیت‌های متعدد شهرستان اسلامشهر  و به درخواست فعالان اجتماعی نشست هم اندیشی پیرامون موضوعات مختلف شهری از جمله الزامات احداث پارک بانوان به‌همت دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامشهر برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ما – در این نشست که با حضور اساتید و دانشجویان حوزه شهری برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر در سخنانی به تشریح اقدامات صورت گرفته از ابتدای فعالیت شورای پنجم جهت احداث پارک بانوان پرداخت.

اورینب مسرور تصریح کرد: در ماههای اخیر به دلیل اینکه در زمین فعلی بر اساس نامه ستاد مدیریت بحران اجازه هیچگونه تغییر کاربری و تبدیل سکوها داده نشده و فضای اختصاص یافته نیز به دلیل همجواری سوله‌های بحران به کمتر از یک هکتار کاهش یافته، پس از مطرح شدن موضوع در شورا به اتفاق بر جانمایی مکان دیگری در کوتاه‌ترین زمان ممکن به عنوان پارک بانوان تاکید شد.

وی گفت: متاسفانه در این شهر سرانه های فضای سبز در طرح تفصیلی دیده نشده و برای جانمایی مجدد باید روی فضاهای موجود برنامه‌ریزی کنیم.

مسرور ادامه داد: امیدوارم با نیازسنجی مجدد و اختصاص بودجه کافی برای احداث پارک بانوان، بتوانیم پس از فاز بندی تا سال آینده بخشی از کار را به بهره‌برداری برسانیم.

در ادامه این نشست فاطمه  محمدی مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر نیز  در سخنانی اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با شناخت صحیح از نیازهای مردم و با بهره گیری از نیروهای متخصص و با هزینه کمتر و بازدهی بیشتر به پارکی مناسب برای بانوان

 شهرمان دست یابیم.

وی گفت: مناسب‌سازی فضای پارک برای استفاده همه گروه‌های هدف، دیده شدن حداقل‌های نیاز بانوان در این پارک فراهم ساختن محیطی برای کاهش فشارهای روانی زندگی شهری باصرف کمترین هزینه و زمان برای بهره مندی، باید از اولویت‌های برنامه مدیران شهری در احداث پارک بانوان باشد.

گفتنی است حاضرین این نشست به بحث و تبادل نظر پیرامون استانداردها و انتظارات خود از پارک بانوان و جانمایی مناسب آن پرداخته و از رئیس شورای شهر اسلامشهر با توجه به دو اقدام بی نتیجه قبلی، خواستار جانمایی مناسب پارک بانوان و اختصاص بودجه مناسب برای احداث آن شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *