چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

هیچ‌گونه کو‌ه‌خواری در اطراف حاشیه سد وادان در کار نیست

انتشار: یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۱۳:۴۳ |
کد خبر: 54230 |
بازدید: 5 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند از تحویل ۲۰ هکتار از اراضی روستای وادان با هدف ساماندهی حمایت از تولید و عرضه مسکن خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – محسن حاجی‌ عزیزی با اشاره به منتشر شدن کلیپی درباره تصرف اراضی ملی در حاشیه سد وادان اظهار داشت: در سال ۸۹ طبق قانون ۴ ساماندهی حمایت از تولید و عرضه مسکن، بنیاد مسکن ۲۰ هکتار از اراضی وادان را از منابع طبیعی تحویل گرفت که از این مساحت ۱۸ هکتار در داخل بافت روستایی قرار گرفت.

وی افزود: کلیپی که در فضای مجازی منتشر شد مربوط به اراضی داخل بافت روستا و محدوده روستای وادان بوده است که این اراضی جزو اراضی تحویلی از اداره منابع طبیعی بوده و هیچگونه تصرفی در آنها صورت نگرفته است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند ادامه داد: بنیاد مسکن تصمیم دارد که در حمایت از تولید و عرضه مسکن، برای اقشار کم درآمد تعدادی مسکن در این منطقه تولید کند و این اقدام در قالب کو‌ه‌خواری و… نیست چرا که در محدوده بافت روستا می‌باشد.

حاجی‌ عزیزی تصریح کرد: در سال ۸۹ طبق ماده ۴ قانون حمایت از تولید و عرضه مسکن، این اراضی را از منابع طبیعی تحویل گرفته‌ایم.

وی گفت: برخی از مشکلات از زمانی شروع شد که بنیاد مسکن برای جلوگیری از اختلالات حوزه اراضی، اعلام کرد که دیگر زمین واگذار نمی‌کند اما برای روستائیان متقاضی با پرداخت تسهیلات مسکن ساخته می‌شود.

*ملاک واگذاری زمین‌های مسکن جوانان براساس معرفی‌نامه دهیاری و شورای اسلامی است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند بیان کرد: ملاک عمل بنیاد مسکن در خصوص واگذاری زمین‌ها به افراد بومی و غیربومی، نامه شورای اسلامی روستاست و تمامی قطعات به افرادی واگذار شده است که طبق نظر شورا بومی روستا بوده‌اند چرا که شورا می‌داند چه کسی در روستا زندگی می‌کند و همه آنها مقیم روستا بوده‌اند.

حاجی‌ عزیزی در رابطه با طرح هادی گفت: در روستای آرو از محل اعتبارات ملی نزدیک به یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌‌ایم و در آینده قیر یارانه‌ای در اختیار روستاهایی قرار می‌گیرد که تمایل به آسفالت معابر روستا دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *