دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

گرامیداشت عملیات کربلای ۵ و بیت‌المقدس ۲ در سپاه استان تهران

انتشار: یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۱۳:۵۹ |
کد خبر: 54231 |
بازدید: 6 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: آیین گرامیداشت عملیات کربلای ۵ و بیت‌المقدس ۲ در سالن شهید جنگروی سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – در این مراسم که با حضور سردار محمد حسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران، پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده شهدا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد، چند نفر از رزمندگان عملیات‌های کربلای ۵ و بیت المقدس ۲ به روایتگری درباره این عملیات‌های پرداختند و یکی از ذاکران اهل‌بیت (ع) به مداحی در رثای شهدا پرداخت.

همچنین در این مراسم با هدف گرامیداشت مقام شهید “رسول کشاورز” فرمانده گردان حضرت زینب (س) لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع)؛ ضمن رونمایی از کتاب “آقا رسول” از خانواده شهید رسول کشاورز و نویسنده این کتاب تجلیل شد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این آیین با گرامیداشت عملیات کربلای ۵ و بیت‌المقدس ۲ به رونمایی از کتاب “آقا رسول” اشاره کرد و گفت: طرح کنگره شهدا در راستای گرامیداشت دلاوری‌ها و رشادت‌های رزمندگان جنگ تحمیلی از سال ۷۷ آغاز شده است که بر بزرگداشت یاد و نام شهدا و ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان و عملیات‌های موفق تأکید دارد.

سردار حسین سپهر افزود: تجربه نگاری دفاع مقدس و رزمندگان در ایامی که در جامعه و اداره کشور درگیر چالش‌های بزرگ، موانع و بن‌بست‌های مهم می‌شویم، راه گشا خواهد بود.

وی تاکید کرد: این خاطرات و ثبت و ضبط حماسه‌های دفاع مقدس برای آیندگان ما و پیشبرد اهداف ضروری است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: امروز شرایط جامعه از کربلای ۵ سخت‌تر و موانع و چالش‌های بیشتری برای ما وجود دارد، زیرا که دشمن در مقابل و خاک‌ریز روبه‌رو نیست و از راه‌های دیگری وارد عمل شده است.

سردار سپهر افزود: در یک سال گذشته و در جریان درگیری با بیماری کرونا حوادث تلخی را شاهد بودیم که هر چه پیش‌تر می‌رویم این تلخی‌ها و موانع بیشتر می‌شود، اما برای عبور از این سختی‌ها می‌توان به شاخص‌های دفاع مقدس مراجعه کرد.

وی تصریح کرد: سازمان WHO در ابتدای سال پیش‌بینی کرده بود که تعداد مرگ و میر کرونا در ایران به روزی بیش از ۱۲۰۰ نفر برسد، اما امروز تعداد فوتی‌های کشور ما در اوج تحریم‌ها و مشکلات بسیار کمتر از آمار پیش‌بینی شده است در صورتی که سایر کشور‌ها اوضاع بدتری از تخمین‌های این سازمان را می‌گذرانند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی و آمادگی برای آغاز گام دوم این طرح اظهارداشت: طرح شهید سلیمانی توسط بسیجیان برنامه‌ریزی شد و اکنون با کاهش ۷۵ درصدی مبتلایان و همچنین کاهش فوتی ها، نتیجه مطلوبی داشته است.

سردار سپهر گفت: ثبت و ضبط شاخص‌های عملکردی فرماندهان، رزمندگان و بسیجیان ۸ سال دفاع مقدس امروز چراغ راه و رمز تحقق تمدن اسلامی است و اقدامات مقابله با کرونا در کشور نیز برگرفته از این تاریخ نگاری‌ها است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی هیچ راهی جز تمسک به شاخص‌های دفاع مقدس و احیای فرهنگ ۴۰ سال ایستادگی و مقاومت وجود ندارد و احیای فرهنگ دفاع مقدس نیاز اصلی جامعه است.

در این مراسم فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران نیز با تاکید بر ثبت و ضبط خاطرات جنگ اظهار داشت: در راستای شناسایی و معرفی لشکر ۱۰ که فرماندهان وفادار به امام و انقلاب و رزمندگان خط شکن در آن نقش آفرینی داشتند تاکنون اقدامات زیادی با دقت نظر انجام شده است و در حال حاضر نیز در مرحله تولید محتوای مربوطه قرار داریم.

سردار احمد ذوالقدر افزود: روزی که دشمن در کربلا با امام حسین (ع) به امید براندازی اندیشه و فکر مکاتبه کرد نمی‌دانست که امروز نیز پس از گذشت سال‌ها همچنان مردم بر اندیشه حسینی وفادار هستند تا جایی که جوانانی مانند شهید حججی که امام و دفاع مقدس را ندیدند به عنوان سمبل مقاومت معرفی می‌شوند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران با بیان این که ما در بیان و انعکاس داشته‌هایمان ضعف داریم گفت: نظامیان دنیا به دنبال رمز گشایی اتفاقات، پیروزی‌ها و دلاوری‌های عملیات‌های ۸ سال دفاع مقدس هستند، اما در این زمینه آن گونه که سزاوار بود عمل نکردیم.

سردار ذوالقدر با اشاره به رونمایی از کتاب خاطرات جنگ خاطرنشان کرد: ترویج شجاعت و از خودگذشتگی رزمندگان، پدران و مادران شهدا وظیفه بزرگی است و نگارش کتاب “آقا رسول” کمک شایان توجهی به تثبیت حقیقت تاریخ برای رزمندگان لشکر ۱۰ دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *