دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

باغ ایرانی در سه فاز در منطقه ۵ اجرا می شود

انتشار: دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۴۱:۰۸ |
کد خبر: 54258 |
بازدید: 13 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: معاون فنی و عمران منطقه۵، گفت: بوستان “باغ ایرانی ” با مساحت بیش از ۹هزار متر مربع در بخش پر تراکم و پر جمعیت منطقه به سبک باغ ایرانی ساخته شد و به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ما – سعید جودکی معاون فنی و عمران منطقه با اعلام این خبر گفت: عملیات اجرایی باغ ایرانی، در زمینی به مساحت ۹هزار متر مربع در بلوار آیت الله کاشانی با هدف حفظ باغات و جلوگیری از تغییر کاربری آنها در حال اجرا است.

معاون فنی و عمران منطقه با بیان اینکه این باغ در سه فاز طراحی شده است، افزود: تا پایان امسال عملیات اجرایی فاز۲ پروژه به بهره برداری می رسد و فرصت های جدیدی را برای منطقه ایجاد می کنند.

او باغ ایرانی را از پروژه های ویژه شهر تهران دانست و افزود: این باغ با ایجاد فرصت جدید گردشگری برای شهر تهران و توسعه فضای سبز اتفاقات خوبی را در این زمینه رقم خواهد زد.

جودکی در تشریح ویژگی های این بوستان عنوان کرد: این باغ علاوه بر فضای سبز زیبا با طراحی باغ ایرانی، دارای زمین بازی کودکان ، سرویس بهداشتی و آبگیر، سنگفرش و آجر قزاقی و باغچه است.

مسیر پیاده روی در باغ ایرانی

جودکی با بیان اینکه در این باغ از مسیر های متعدد پیاده‌روی استفاده شده است، ادامه داد: در طراحی این باغ با اجرای مسیر های پیاده روی برای ارتقاء فرهنگ ورزش های شهروندی و حضور شهروندان در فضاهای عمومی اقداماتی صورت گرفته است.

جودکی احداث پروژه باغ ایرانی را در راستای رویکرد انسان محوری مجموعه مدیریت شهری دانست و گفت: استفاده از پروژه های نرم افزاری و المان های ایرانی اسلامی یکی دیگر از اهداف احداث این مجموعه است تا زمینه سازی برای حضور هر چه بیشتر مردم در سطح شهر و افزایش تعامل آنها ایجاد شود.

مسابقه طراحی فاز۳ باغ ایرانی برگزار می شود

او در مورد فاز سه این مجموعه گفت: این فاز به مساحت ۷هزار متر مربع و با درختان قدیمی پوشیده است و در یک برنامه ریزی انجام شده قرار است در طی یک فراخوان برای طراحی این فاز مسابقه انجام شود.

جودکی در پایان ابراز امیدواری کرد که اجرای پروژه باغ ایرانی سرآغازی برای ایجاد و تعالی پروژه های دیگر با رویکرد بهبود منظر و ایجاد باغ های با سبک ایرانی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *