دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

تبانی با واحد تولیدی علت افزایش قیمت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای است

انتشار: دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۴۱:۳۳ |
کد خبر: 54259 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: رییس اتاق اصناف شهرستان ری اعلام کرد: کالاهای بسته‌بندی شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا بیش از ۲ برابر افزایش قیمت دارد که البته این امکان به‌دلیل تبانی فروشگاه و واحد تولیدی یا بسته‌بندی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما – لطف الله ستاره روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: طبق شکایت های متعدد مردمی از تخلفات فروشگاه‌های زنجیره‌ای، طرح ویژه بازرسی از این فروشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است که طی یک هفته اخیر

بیش از ۵۰ برگ گزارش تخلف در زمینه تغییر قیمت‌ کالاها، گرانفروشی و تبلیغات خلاف واقع در این فروشگاهها به ثبت رسیده‌است.

وی با اشاره به تخلف فروشگاه‌های زنجیره‌ای که محصولات خود را با تقلب و به عنوان تخفیف عرضه می‌کنند، افزود: متأسفانه شاهد تبلیغات گسترده تخفیفات و قرعه‌کشی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح شهر هستیم که با کم‌فروشی و گرانفروشی کالاهای خود را به فروش می‌رسانند. 

این مسئول خاطرنشان کرد: این فروشگاه‌ها با همکاری شرکت‌های تولیدی و بسته‌بندی، قیمت کالا را بیش از قیمت مصوب روی کالاها درج کرده و وزن محصول را نیز کاهش می‌دهند و پس از آن قیمت فروش در فروشگاه را پایین می‌آورند که به مثابه گرانفروشی و کم‌فروشی است.

ستاره اضافه کرد: مردم با دقت بیشتری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبرید کنند و فریب تخفیف‌های کاذب را نخورند، زیرا  طبق بررسی‌های صورت گرفته بسیاری از تخفیف‌های این فروشگاه‌ها غیرواقعی است و در بیشتر مواقع کالاهای تخفیف دار بالاتر از قیمت مصوب فروخته می‌شود. 

رییس اتاق اصناف شهرستان ری با بیان اینکه تیم‌های بازرسی اتاق اصناف به صورت مستمر فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای را رصد و بررسی می‌کنند، اظهار داشت: سازمان صمت و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به صورت روزانه قیمت کالاها را اعلام می‌کنند

وی یاد آور شد: مصرف‌کنندگان می‌توانند قیمت‌ کالاها را تطبیق داده و موارد تخلف را از طریق تماس با شماره تلفن ۵۵۹۷۴۰۱۷ به اتاق اصناف شهرستان ری گزارش کنند.

شهرستان ری با یک میلیون نفر جمعیت در جنوب پایتخت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *