دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

برای ۸۲ هزار هکتار از اراضی ملی ورامین سند تک‌برگی صادر شد

انتشار: دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ساعت ۱۸:۵۳:۲۳ |
کد خبر: 54288 |
بازدید: 8 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان ورامین گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر، ۸۲ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین دارای سند تک برگی و کاداستری شد.

به گزارش خبرنگار ما – اصغر سپه‌وند گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و به منظور تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و با همکاری اداره منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد شهرستان ورامین، ۸۲ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی شهرستان ورامین دارای سند کاداستری تک برگی شد.

وی افزود: با اجرای طرح کاداستر و جانمایی نقشه اراضی در بانک کاداستر ثبت اسناد، ضمن تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از هر گونه سواستفاده و زمین‌خواری، بستر مناسب برای تسریع در پاسخگویی به استعلامات اشخاص و تکریم ارباب رجوع و احصاء منشور حقوق شهروندی فراهم می‌شود.

سپهوند اظهار داشت: در راستای اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی دولت و به منظور رفع تداخلات ناشی از اجرای مقررات موازی بر روی اراضی، شامل قانون ملی شدن جنگل‌ها و مراتع کشور و قانون اصلاحات اراضی کلیه پلاکهای ثبتی شهرستان به عنوان اولین شهرستان در استان تهران تعیین تکلیف گردید.

وی گفت: از محاسن اجرای این قانون، جلوگیری از تشکیل و طرح پرونده‌های قضایی و تعیین تکلیف اجرای قوانین موازی توسط دولت در راستای اجرای قوانین جاری کشور می باشد.

وی تصریح کرد:مساحت شهرستان ورامین ۱۶۹ هزار هکتار است که از این میزان ۱۳۰ هکتار آن اراضی ملی است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیرداری ورامین گفت: در حال حاضر مدیری ۲۲۰ هزار هکتار اراضی مرتعی جنوبی دشت ورامین در اختیار این شهرستان است که از این میزان، ۹۰ هزار هکتار در حوزه سیاسی ورامین واقع شده است.

۲۳۲ خانوار عشایر ورامین با ۳۳ هزار واحد دامی سبک در دو نوبت کوچ پائیزه و بهاره، از علوفه مراتع استفاده می‌کنند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *