دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

معاون فرماندار پردیس
سیاست دولت توجه به روستاها است

انتشار: پنج‌شنبه ۴ دی ۱۳۹۳ / ساعت ۱۸:۰۷:۰۸ |
کد خبر: 5893 |
بازدید: 2,210 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: معاون عمرانی فرماندار پردیس در بازدید از روستای واصفجان و در دیدار با اعضای شورای اسلامی، دهیار و معتمدین روستا با بیان مظلب فوق افزود: سیاست دولت تدبیر امید توجه به روستاها است و فرمانداری پردیس به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان برای به شکوفایی رسیدن روستاها، انجام اقدامات لازم را در دستور کار دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از فرمانداری پردیس – دهیار واصفجان در این بازدید که با هدف آشنایی مسئولان با مشکلات روستا و تبادل نظر پیرامون راهکار های ارائه بهتر خدمات به مردم انجام شد، عمده مشکلات مردم را بهره نبردن از نعمت گاز شهری، آب شرب و از بین رفتن بافت قدیمی روستا ذکر کرد و گفت: با توجه به ایجاد شهرستان پردیس و در صورت فراهم سازی امکانات مناسب برای اسکان، خانوار هایی که در سنوات گذشته به دلیل نبود امکانات از روستا مهاجر کرده اند، مهاجرت معکوس کرده و رونق به روستا باز می گردد.

وی از نبود مسکن به عنوان بزرگترین مشکل برای بازگشت خانواده ها نام برد و گفت: به دلیل کوهستانی بودن منطقه، قطعاتی که در اختیار مردم روستا قرار دارد کوچک است و نسل به نسل به دلیل افزایش وراث مشکل مسکن بیشتر خود را نشان میدهد.

در ادامه جواد جودکی معاون عمرانی فرماندار پردیس از تخصیص اعتبار مناسبی برای طرح های عمرانی خبر داد و گفت: برای رفع مشکل مسکن نیز جلسه ای با حضور بنیاد مسکن و شرکت عمران برگزار شده و اختصاص 15 هکتار برای توسعه روستا از مصوبات مهم این جلسه است که این زمین به زودی به بافت روستا الحاق می شود.

جودکی داشتن نگاه و تفکر علمی و حرکت بر اساس اصول و ظوابط معماری و شهرسازی را لازمه گسترش روستا دانست و تصریح کرد: می توان با ترغیب مردم به رعایت چهارچوب های قانونی برای ساخت و ساز، این روستا را به یک روستای نمونه تبدیل کرد.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد شغل پایدار برای روستاییان افزود: برای گسترش روستا و ترغیب مردم به خصوص جوانان به زندگی در روستا، باید بافت روستا را بر اساس نیاز های روستاییان تغییراتی داد ولی توجه به حفظ ماهیت روستا باید از الویت های مسئولان باشد.

این مقام مسئول از فعالیت اداره گاز شهرستان برای اجرای طرح گاز رسانی به واصفجان خبر داد و گفت: خوشبختانه با همکاری روستاییان لوله گشی گاز داخل منازل نیز در حال انجام است و شرکت گاز با سرعت زیادی مراحل اتصال روستا به گاز شهری را انجام می دهد.

لزوم بازنگری در طرح هادی، رسیدگی به وضعیت آب شرب و کشاورزی در روستا، جلوگیری از دست اندازی سود جویان و زمین خواران به اراضی روستا و ایجاد کمربند سبز برای جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز نیز از دیگر موارد مطرح شده در این بازدید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *