امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

۸۰ هزار دانش‌آموز شهرستان‌های استان تهران در طرح تعمیق آموزش شرکت می‌کنند

پاکدشت- ابتکارآنلاین: مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: با هماهنگی به عمل آمده، بیش از ۸۰ هزار دانش‌آموز شهرستان‌های استان تهران در ۲۰۰ پایگاه در دوره‌ تعمیق و تثبیت آموزش شرکت می‌کنند.
کد خبر: 209
زمان انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴ بعد از ظهر -
40 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود بهرامی روز سه‌شنبه در آئین افتتاح طرح تعمیق و تثبیت آموزش پاکدشت که در آموزشگاه نرجس شریف‌آباد این شهرستان برگزار شد اظهارداشت: طرح تعمیق و تثبیت یادگیری مقطع متوسطه با طراحی دولت، وزارت آموزش و پرورش و معاونت آموزش متوسطه برای جبران یادگیری دانش‌آموزان در فصل تابستان پیش‌بینی شده و در آن ۸۰ هزار دانش‌آموز شهرستان‌های استان تهران در ۲۰۰ پایگاه آموزش‌های جبرانی را دریافت می‌کنند.

 

وی افزود: ارائه آموزش در بستر فضای مجازی، انتخابی آگاهانه و از سر پژوهش در آموزش و پرورش صورت نگرفت بلکه شرایط اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا موجب شد تا آموزش و پرورش با کوشش و تلاش فراوان و همت معلمان، بخشی از آموزش را در بستر فضای مجازی ارائه کند.

 

بهرامی اظهار داشت: ارزیابی‌های صورت گرفته از میزان یادگیری و آموزش دانش‌آموزان در بستر فضای مجازی، نگرانی‌هایی را در مسئولان آموزش و پرورش ایجاد کرد و موجب شد تا با تدبیر صورت گرفته، طرحی برای اجرا در تابستان سال ۱۴۰۱ عملیاتی شود تا در سایه ارائه آموزش و گفتگویی که بین دانش‌آموزان و معلمان ایجاد می‌شود، بخشی از کاستی‌های حوزه آموزش جبران شود.

 

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح، علاوه بر این که فضای بهتری برای آموزش و آمادگی بهتر از پایه‌های قبل برای دانش‌آموزان فراهم می‌شود، موجب می‌شود تا مهر سال تحصیلی آینده با مشکلات کمتری برای دانش‌آموزان آغاز شده و فضای آموزشی مناسب و در شأن دانش‌آموزان ایجاد گردد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به رایگان بودن اجرای این طرح برای دانش‌آموزان گفت: اجرای طرح تعمیق و تثبیت یادگیری هیچ هزینه‌ای برای خانواده‌ها به همراه ندارد و تمامی اعتبارات مورد نیاز آن از سوی دولت و وزارت آموزش و پرورش تأمین شده و قطعا این طرح در تمامی شهرستان‌ها به ویژه مناطقی که نیاز به رسیدگی بیشتری دارد، اجرا می‌شود.

 

بهرامی گفت: اجرای تمامی طرح‌های آموزش و پرورش و برنامه‌های آموزشی و پرورشی به همکاری و همراهی مستقیم معلمان نیاز دارد و موفقیت این طرح نیز به مشارکت معلمان نیاز دارد.

 

وی تأکید کرد: هر اتفاقی که در حوزه آموزش رخ دهد باید در خدمت تربیت جوانان ایران اسلامی و رسالت اصلی آموزش و پرورش باشد.

 

وی با تقدیر از تلاش مسئولان شهرستان پاکدشت در توجه به مسائل تربیتی و آموزشی گفت: در بین ۲۱ منطقه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، انسجام و همدلی مسئولان شهرستان پاکدشت نویدبخش آینده‌ای روشن برای حوزه آموزش و پرورش جوانان و آینده سازان  ایران اسلامی و تعمیق فرایند تعلیم و تربیت در این شهرستان است.

بهرامی از فعالیت ۱۸ پایگاه برای اجرای طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در شهرستان پاکدشت خبر داد.

 

 

۸۰ درصد از مدارس پاکدشت قدیمی است

فرماندار شهرستان پاکدشت نیز در این مراسم گفت: ۸۰ درصد از مدارس شهرستان پاکدشت به دلیل قدیمی بودن به بازسازی و مقاوم سازی نیاز دارد.

 

محسن اردستانی افزود: شهرستان پاکدشت، با دارا بودن ۴ شهرک صنعتی، ۴ هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی، هزاران هکتار اراضی کشاورزی و گلخانه‌ای، قطب صنعت و کشاورزی استان تهران است و این امر موجب شده تا به دلیل فرصت‌های مناسب شغلی ، تعداد زیادی از مردم سراسر کشور در این شهرستان سکونت کنند.

 

وی گفت: نزدیکی به پایتخت نیز بر نرخ مهاجرت افراد مختلف به پاکدشت افزوده و این امر خود را بیش از هر جای دیگر، در آموزش و پرورش نمایان می‌کند و باعث شده تا این شهرستان با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه شود.

 

وی با اشاره به تحصیل ۸۲ هزار دانش‌آموز در مدارس پاکدشت گفت: با اعلام مسئولان این شهرستان برای رسیدن به حداقل تراکم دانش‌آموزی به ۴۴ مدرسه جدید نیاز دارد که قطعا با مهاجرت‌های تابستان و افزایش تعداد دانش‌آموزان، کمبود فضای آموزشی به ۵۰ مدرسه افزایش پیدا می‌کند.

 

فرماندار پاکدشت گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان و تلاش و همت خیرّین نیک اندیش و کمک‌های دولتی، چندین فضای آموزشی در مناطق مختلف پاکدشت در حال اجرا است و تا ابتدای سال تحصیلی جدید، ۱۹ مدرسه به فضاهای آموزشی پاکدشت افزوده می‌شود.

اردستانی افزود: علاوه بر کمبود فضای آموزشی، ۸۰ درصد از مدارس پاکدشت از عمر بالایی برخوردارند و به بازسازی نیاز دارد.

شهرستان پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید