امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
فرماندار قدس:

تلاش مسئولین در راستای تحکیم بنیان خانواده و اشاعه فرهنگ ازدواج آسان

شهر قدس- ابتکارآنلاین: فرماندار قدس گفت: تلاش مسئولین در راستای تحکیم بنیان خانواده و اشاعه فرهنگ ازدواج آسان است.
کد خبر: 528
زمان انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶ بعد از ظهر -
465 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – وحید گلی‌کانی شامگاه دوشنبه درجشن بزرگ عید سعید غدیر خم  در مصلی شهرستان برگزار شد، با اشاره به هدایت پذیری انسان بیان کرد: عید غدیر بیانگر هدایت پذیری بشریت می‌باشد که خداوند هیچگاه زمین و هدایت را از حجت خود خالی نگذاشته است.

 

وی در خصوص برگزاری جشن غدیر و ازدواج آسان در شهرستان قدس افزود: شهرستان قدس یادآور نماد همراهی و مردمی بودن دولت سیزدهم است، همچنین در مراسم امروز شاهد ازدواج دو تربیت یافته مکتب اهل بیت(ع) در مصلی بزرگ شهرستان هستیم.

 

 

فرماندار شهرستان قدس گفت: این شهرستان در مجموع تقسیمات سیاسی، یک جدول فاصله با پایتخت دارد ولی شاخص‌های زیرساختی آن تفاوت‌های بسیاری با شهر تهران داراست و نیازمند توجهات ویژه ای می‌باشد که در دولت مردمی سیزدهم باتوجه به اینکه ریاست محترم جمهور تمامی توجهات خودش را به تمامی نقاط کشور معطوف کرده است، میسر می‌شود.

 

مقام عالی دولت در شهرستان قدس ادامه داد: جشن ازدواج آسان نماد توجه امام جمعه شهرستان، مدیران وخیرین به موضوع ازدواج آسان است که متأسفانه امروزه با رسوخ فرهنگ غربی به خانواده‌ها شاهد تشکیل خانواده به سختی، ازدواج‌های نافرجام و دیگر موارد هستیم.

 

گلی‌کانی عنوان کرد: باتوجه به سیاست دولت مردمی سیزدهم بر افزایش جمعیت، تحکیم و بنیان خانواده، همچنین توجه فرهنگی شهرستان به این مقوله دومین ازدواج آسان‌ در مصلی با محوریت ستاد ازدواج آسان و هدایت امام جمعه شهرستان برگزار می شود

 

وی گفت: شهرستان قدس از لحاظ زیرساخت‌های فرهنگی دارای ضعف‌هایی است اما مصلی شهر به عنوان یک پایگاه فرهنگی، در مناسبت‌های مختلف فعالیت می‌کند و امید است شاهد تقویت این زیرساخت‌ها باشیم.

 

فرماندار شهرستان قدس با بیان اینکه حدود ۱۵۰ نویسنده در این شهرستان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: شهرستان قدس قریب به ۱۵۰ نویسنده دارد که باتوجه به سیاست شورای فرهنگ عمومی شاهد تدوام فعالیت نویسندگان عرصه قلم در بسترهای مختلف هستیم.

 

گلی‌کانی اظهار داشت: این شهرستان حدود ۴۵۰ شهید تحویل انقلاب داده است و امید است در چارچوب موازین انقلاب، هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در راستای اشاعه فرهنگ ناب محمدی (ص) فعالیت کنیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *