امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

ساخت هزار واحدمسکونی ویژه کارکنان جهادکشاورزی سیستان وبلوچستان

سیستان و بلوچستان – ابتکارآنلاین: با حضور وزیر جهاد کشاورزی، عملیات ساخت بیش از هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن ویژه کارکنان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان آغاز شد.
کد خبر: 519
زمان انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱ بعد از ظهر -
26 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم گفت : توسعه باغات خرما در استان از برنامه های این وزارتخانه است و پایلوت طرح های کشاورزی کشور از این استان اغاز می شود.

 

وی با اشاره به طرح های در دست اجرا در این استان افزود : طرح تامین موز از دیگر برنامه های وزارتخانه است و استقبال بخش خصوصی خوب بوده است و در خصوص پرورش شتر هم در این استان اتفاقات خوبی برای تامین گوشت کشور افتاده است.

 

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: این استان با مرزهای خود می تواند تامین کننده گوشت کشور باشد و تولید مرغ و تخم مرغ در این استان بدون هیچ محدویتی باید شکل گیرد و تا پایان سال باید در پرورش و تولیدمرغ و تخم مرغ  به خودکفایی برسد.

 

سرپرست سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان هم در مراسم کلنگ زنی این واحدهای مسکونی که باحضور سیدجواد ساداتی‌ نژاد وزیر جهاد کشاورزی، بود گفت: براساس تفاهم‌نامه بین دو وزارتخانه احداث ٢٢١٠ واحد مسکونی در دو فاز در شمال و جنوب استان اغاز شده است.

 

سید محمدرضا سیدحسینی افزود: فاز اول ١٠٠٢ واحد در شمال و ۴۶٣ واحد در جنوب استان و در فاز دوم ۴۵٨ واحد در شمال و ٢٨٧ واحد در جنوب استان، که طبق جدول زمان بندی فاز اول در مدت زمان ١٨ ماه ساخته و در اختیارکارکنان سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان و ادارات و شرکت های وابسته قرار خواهد گرفت.

 

وی ادامه داد: در قالب این طرح واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شمال استان بطور متمرکز در شهرستان  زاهدان و در جنوب استان به طور متمرکز در شهرستان های ایرانشهر، دلگان، فنوج، نیکشهر، پیشین و چابهار ساخته خواهد شد.

سرپرست سازمان جهادکشاورزی سیستان وبلوچستان تصریح کرد: مساحت اراضی تخصیص یافته با کاربری مسکونی جهت ساخت مسکن برای کارکنان سازمان جهادکشاورزی و ادارات و شرکت های وابسته  در شمال استان حدود ١٠ هکتار در قالب ٢١۵ بلوک ۶ واحدی و ١٢ هکتار در جنوب استان است.

 

بازدید از طرح های توسعه نخیلات، توسعه واحدهای مرغداری و قرنطینه نباتی مرزی در زاهدان و میرجاوه از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر جهاد کشاورزی به سیستان و بلوچستان است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای زاهدان با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کرد.

(منبع: خبرگزاری صداوسیما)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید