امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

اطلاع رسانی و اقدامات فرهنگی، مهمترین راه برای مقابله با اعتیاد است

پیشوا – ابتکارآنلاین: معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان پیشوا گفت: در کنار مبارزه با جدی با سوداگران مرگ و توزیع کنندگان موادمخدر، اطلاع رسانی و اقدامات فرهنگی، مهمترین راه برای مقابله با پدیده شوم اعتیاد است.
کد خبر: 634
زمان انتشار: ۳۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷ بعد از ظهر -
22 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سیروس جعفری روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پیشوا ، افزود : اعتیاد به مواد مخدر زمینه‌ساز بسیاری ازآسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی است و این معضل علاوه بر اینکه امنیت جامعه را به مخاطره می اندازد، باعث می‌شود که سرعت رشد و توسعه جامعه با کندی مواجه شود.

وی ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی تلاش دارند تا با توزیع گسترده مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی در بین جوانان ، به اهداف شوم خود در ایجاد انحراف در مسیر انقلاب دست پیدا کنند  و نیروی کارآمد و توانمند کشور را به فردی غیرفعال و مصرف کننده تبدیل نمایند.

معاون فرماندار پیشوا با اشاره به  اقدامات موثر نیروهای انتظامی و سایر دستگاه‌ها در مبارزه با توزیع کنندگان مواد مخدر اظهار داشت: مهمترین اصل در مبارزه با این بلای خانمان سوز ، پیشگیری و اطلاع رسانی از خطراتی است که استفاده از این مواد جوانان را تهدید می‌کند و در این امر آموزش و پرورش و دستگاه‌های فرهنگی نقشی مهم و محوری ایفا می‌کنند .

جعفری تأکید کرد: اگر خانواده‌ها و جوانان از خطرات سوء مصرف مواد مخدر به درستی آگاهی پیدا کنند، قطعا میزان تقاضای مواد مخدر کاهش یافته و می‌توان گام‌های اساسی در مقابله جدی با این بلای خانمان‌سوز برداشت.

وی با قدردانی از تلاش مراکز ترک اعتیاد در درمان معتادان خاطرنشان کرد: مهمترین اصل در درمان معتادین آن است که این افراد پس از درمان به حال خود رها نشوند، مهمترین نیاز این افراد کار و کسب درآمد است تا بار دیگر به خاطر فشار ناشی از مشکلات اقتصادی، بار دیگر به دامان اعتیاد و جرائم دیگر باز نگردند.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید