امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان اعلام کرد؛

شکل گیری ستاد مشترک جمعیت و فرزند آوری در همدان

همدان- ابتکارآنلاین: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: با توجه به تاکیدات بسیار جدی رهبر انقلاب اسلامی درخصوص فرزند آوری و جمعیت ستاد مشترکی در این راستا در همدان تشکیل شد.
کد خبر: 765
زمان انتشار: ۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲ بعد از ظهر -
260 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر – حجت الاسلام هادی نظیری بیان کرد: یک ستاد مشترک بین سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد فرهنگی، تبلیغی و جریان ساز در فضای اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی استان همدان به عنوان دستگاه متولی مستقیم خانواده، جمعیت و فرزندآوری شکل گرفته است.

 

وی افزود: در این ستاد از کارشناسان دو بخش دعوت به عمل آمد تا یک کار عملی جدی در این حوزه صورت گرفته و اولین اقدام حاصل خروجی جلسات بود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در تشریح این موضوع گفت: این موارد شامل برگزاری رویداد نبض زندگی جهت توجیه بخش‌های مختلف جامعه و اثرگذاران در حوزه خانواده و جمعیت برای تغییر باورها و گفتمان رایج جامعه در ارتباط مستقیم با بانوان جوان وجود دارد که ذهن این افراد را نسبت به ایفای نقش در حوزه فرزند آوری و رفع موانع این قسمت قانع کند.

 

وی در ادامه گفتگو خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته از اساتید کشوری از جمله صالح قاسمی که از فعالین حوزه جمعیت است، در این جلسه دعوت شد.

 

حجت الاسلام نظیری یادآور شد: قابل ذکراست این رویداد در چند بخش تخصصی با موضوع خاص سقط جنین برگزار شد که در این جمع کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی، پزشکان، ماما و جمع منتخبان از مبلغین شاخص سراسر استان به صورت محدود و یک کارگاه یکروزه برگزار شد.

 

وی در ادامه گفتگو یادآور شد: سه گروه تخصصی برای فهم و درک درست جمعیت در شرایط کشور تشکیل شد جهت تحلیل و پیدا کردن راهکار برای خروج کشور واستان: برای کاهش و چالش جمعیت مشغول شدند.

 

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه جامعه اول شامل پرستاران، شبکه بهورزان و پزشکان، گروه دوم شامل جریان رسانه‌ای و فعالان رسانه‌ای و گروه سوم شبکه تبلیغی و طلاب استان بودند؛ خاطرنشان کرد: در این برنامه در قالب سه همایش تخصصی طی ۳ روز متوالی برگزار شد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان ادامه داد: تحلیل دقیق بحث حوزه جمعیت و خانواده و آسیب‌های آن و راهکارها این گروه‌ها که بتوانند در حل این مسئله نقشی داشته باشند، مورد بحث و گفتگو و بررسی قرار گرفت.

 

وی در این راستا گفت: یکی از پیامدهای این رویداد این بود که جمعی از گروه کنشگر جامعه به صورت جدی برای این حوزه ورود پیدا کردند و توانستیم ستاد جمعیت را در قالب ستادهای شهرستان به صورت منطقه‌ای شکل دادیم.

 

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه به صورت ویژه تمام اقدامات مؤثر برای مطالبه از حاکمیت و دولت برای اجرای قانون جوانی جمعیت و پیگیری مردم برای نقش آفرینی این مسئله باید وجود داشته باشد، اظهار کرد: اقدامات عملی و نه فقط به صورت گفتگو و کتاب نیاز است تا شاهد اتفاقات مثبتی در این راستا در سطح جامعه باشیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید