امروز پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
وزیر آموزش و پرورش خبرداد:

تصویب اعتبار چند برابری برای استان همدان در سفر ریاست جمهوری

همدان – ابتکارآنلاین: وزیر آموزش و پرورش گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان همدان بیش از چند برابر اعتبار سالانه استانی برای استان همدان مصوب و تامین خواهد شد.
کد خبر: 965
زمان انتشار: ۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴ بعد از ظهر -
509 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا- یوسف نوری روز پنج‌شنبه ۶ مرداد در جلسه شورای اداری شهرستان نهاوند، اظهار کرد: سلام ویژه آقای رئیس جمهور را خدمت شما می‌رسانم و به دیار بسیار مهمی آمده‌ایم زیرا این شهرستان دروازه ورود تمدن اسلام و از متقدمین در تشکیل انقلاب اسلامی ایران است.

 

وی با اشاره به شهدای گروه انقلابی ابوذر، شهید آیت‌الله قدوسی، شهید حیدری و سایر شهدا افزود: ما باید از شهدا الگو بگیریم و مثل دوران هشت سال دفاع مقدس یاد بگیریم که با نبود امکانات کار انجام دهیم.

 

نوری تصریح کرد: کار کردن و احساس وظیفه کردن در شرایطی که امکانات نداریم خیلی مهم است و این مهم باید خط‌مشی مسئولین در دولت قرار بگیرد.

 

وی افزود: شعار دولت علاوه بر شفافیت و عدالت، مردمی بودن است و با وجود موانع داخلی و بیرونی باید تلاش کنیم که برای مردم کار کنیم زیرا مردم ولی‌نعمت‌های ما هستند.

 

نوری ادامه داد: نماینده نهاوند در مجلس بسیار پرتلاش و فعال و فرماندار شهرستان هم پیگیر و برای شهرستان تلاش می‌کنند.

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت دانشگاه‌ها در ایجاد اشتغال برای جوانان، گفت: دانشگاه‌ها مدرک محور نباشند، تولید مهارت کنند و فنی و حرفه‌ای و آموزش و مهارت محوری را جدی بگیرند تا بازار کار تقویت شود.

 

وی خاطرنشان کرد: شهرستان نهاوند از ظرفیت قابل توجهی بنام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی است که باید دانش بنیان فعالیت کند.

 

نوری با بیان این‌که در شهرستان نهاوند که زمینه اشتغال کامل فراهم است نباید فردی بیکار باشد، اضافه کرد: در شهرستان نهاوند با وجود ظرفیت‌های زیادی که دارد موانعی نیز وجود دارد که در این زمینه توافقاتی با نماینده شهرستان انجام شده اما باید عملی کنیم تا برخی موانع رفع شود.

 

وی یادآور شد: ساختمان بلاتکلیف آموزش و پرورش نهاوند که مثل جنازه روی زمین است و در و پنجره آن را به سرقت برده‌اند باید از زمین بلند شود و برای آموزش ابتدایی باید راه‌اندازی و درست شود.

 

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به برکات سفر ریاست جمهوری به استان همدان اشاره کرد و گفت: در این سفر بیش از چند برابر اعتبار سالانه استانی برای استان همدان مصوب و تامین خواهد شد.

 

نوری افزود: در هر سفر استانی برای هر استان بخشی از اعتبارات تعیین می‌شود و منابع تامین مالی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از هدف‌های همین سفر است.

 

وی ادامه داد: یکشنبه آینده طرح رتبه‌بندی معلمان بررسی نهایی و به نتیجه خواهد رسید و استخدام ۳۴ هزار و ۷۳۳ فرهنگی در حال انجام است و در مهرماه و همزمان با آغاز سالتحصیلی جدید حدود ۱۴ هزار کلاس درس تحویل داده خواهد شد.

 

وزیر آموزش و پرورش در خاتمه با اشاره به مشکلات بیمارستان‌ شهید قدوسی نهاوند، گفت: مشکلات بیمارستان‌های شهید قدوسی و علیمرادیان هم به زودی مرتفع و این بیمارستان‌ها مجهز خواهند شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *