امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در مازندران:

خیمه ها و هیئت های عزاداری در ساحل برپا شود

ساری- ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار برنامه ریزی برای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی ایام محرم در ساحل و کنار دریا شد و گفت: خیمه ها و هیئت های عزا در ساحل برپا شود.
کد خبر: 1080
زمان انتشار: ۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶ بعد از ظهر -
74 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – آیت الله محمدباقر محمدی لائینی ظهر یکشنبه در جلسه برنامه ریزی مراسم‌های ماه محرم در ساری با گرامیداشت ایام محرم و همدردی با سیل زدگان در مناطق مختلف استان مازندران برای جان باختن این حادثه آرزوی مغفرت کرد.

 

وی از تلاش‌های مسئولان برای امدادرسانی به مردم مناطق سیل زده تقدیر کرد و گفت: انتظار داریم خسارت‌ها هرچه زودتر جبران و زیرساخت و خدمات مورد نیاز در مناطق سیل زده تأمین و مرمت شود.

 

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در ماه محرم به ویژه تاسوعا وعاشورای حسینی اظهار داشت: ما مسئول هستیم فضای کلی عزاداری را در همه مناطق از جمله شهرها و سواحل ایجاد کنیم.

 

آیت الله لائینی خواستار تشکیل تیمی متشکل از دستگاه‌های مختلف از جمله تبلیغات اسلامی، بسیج، فرهنگ و ارشاد اسلامی و غیره برای اجرای برنامه‌های فرهنگی شد و گفت: هیئات برای ساحل نیز برنامه ریزی کنند.

 

امام جمعه ساری حضور موکب ها، سیاه پوش کردن فضای شهری را در ایجاد فضای محرمی لازم دانست و گفت: با توجه به اینکه بخشی از مردم به ساحل می‌روند باید از هنجارشکنی در ساحل جلوگیری کرد.

 

وی خواستار نظارت و کنترل بر شهرک‌های ساحلی شد و گفت: خیمه‌های عزا در حوزه ساحل برپا و از ظرفیت‌های مردمی و گردشگری برای برپایی عزاداری‌ها در ساحل بهره گیری شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید