امروز جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳
فرمانده انتظامی پردیس:

عامل انتشار کلیپ کودک آزاری در فضای مجازی دستگیر شد

پردیس – ابتکارآنلاین: فرمانده انتظامی شهرستان پردیس گفت: فردی که اقدام به انتشار تصویری با محتوای استعمال مواد مخدر به کودکان در فضای مجازی کرده بود دستگیر شد.
کد خبر: 1177
زمان انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۵ بعد از ظهر -
386 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سرهنگ بهزاد عبدیان روز سه شنبه اظهار داشت: کودک آزاری به هر شیوه و با هر انگیزه ممنوع است و مرتکب به مجازات مندرج در قانون محکوم خواهد شد.

وی ادامه داد: با سرعت عمل افسران سایبری پلیس فتا مخفی گاه متهم در شهر بومهن شناسایی و  ضمن جلوگیری از انتشار فیلم به صورت گسترده در فضای مجازی پس از هماهنگی با مقام قضایی، وی را دستگیر کردند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس تاکید کرد: تولید و انتشار هرگونه کلیپ، تصاویر یا مضامین کودک آزاری، همسرآزاری و حیوان آزاری به نحوی که باعث تشویش اذهان عمومی گردد، جرم تلقی شده و پلیس فتا با خاطیان برابر قانون رفتار خواهد کرد.

عبدیان به هموطنان توصیه کرد: بارعایت هنجارها و شئونات رفتاری پذیرفته شده در جامعه، محتوا های خود را پالایش کرده و چنانچه درگذشته همچنین محتوایی منتشر کرده‌اند، حذف کنند و در تایید و انتشار مطالب جدید دقت لازم را به عمل‌آورند.

وی از شهروندان خواست: در صورت مشاهده موارد مشابه حتما از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir موضوع را با کارشناسان در میان بگذارند تا سریعا اقدامات لازم صورت پذیرد.

دستگیری۴۷ سارق در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی پردیس

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی  با بکارگیری و مشارکت کلیه نیرو ها با هدف پاکسازی مناطق آلوده و جرم خیز با هماهنگی مرجع قضائی به صورت ضربتی ومستمر در هفته آخر تیر ماه به مرحله اجرا گذاشته شد.

عبدیان  گفت با تلاش، پلیس پردیس موفق به کشف کالای قاچاق به ارزش ۳میلیارد ریال و کشف مقداری از انواع مواد مخدر، دستگیری ۴۷ نفر خرده فروش، جمع آوری ۶۷نفر معتاد متجاهر، از دستاورد های این طرح است.

وی افزود: در این طرح ۲۲دستگاه موتور سیکلت و خودرو متخلف توقیف و روانه پارکینگ و۱۱۹۴موتورسکیلت وخودرو اعمال قانون شدند که نداشتن پلاک، حرکات نمایشی، تغییر در صدای وسیله نقلیه، ایجاد مزاحمت برای شهروندان، پلاک مخدوش و رانندگی خطرناک از دلایل عمده توقیف واعمال قانون این وسایط نقلیه بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس با بیان اینکه تعداد ۴۷نفر سارق دستگیر و ۳۹فقره سرقت، ۷ دستگاه خودرو و موتور سیکلت سرقتی نیز کشف ویک نفر درخصوص امور امنیتی دستگیر و یک فقره قتل نیز کشف شد، گفت هدف پلیس از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را افزایش امنیت، آسایش و آرامش شهروندان برشمرد و خاطرنشان کرد: نیروهای پلیس با بکارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت شهروندان تلاش می کند.

پاتک پلیس به سارقان ایستگاه پست گاز و کشف ۵ فقره سرقت

عبدیان از دستگیری ۲ نفر سارق ایستگاه پست گاز پردیس با اعتراف به ۵ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت:در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع سرقت ایستگاه پست گاز در سطح شهرستان (باغ کمش پردیس) موضوع، ضمن هماهنگی با مرجع قضائی بصورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۳ دره بهشت فاز ۸ این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام گشت زنی های هدفمند در سطح حوزه استحفاظی علیرغم نبود هیچ گونه سرنخ وعوامل مراقبتی همچون دوربین  به یک دستگاه خودروی سواری پراید مشکوک و یک نفررا شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس توضیح داد:متهم درتحقیقات پلیس به همدست خود نیز اعتراف وماموران کلانتری ۱۳دره بهشت طی ترفند پلیسی همدست وی را دستگیر وبه کلانتری دلالت دادند.

عبدیان افزود: متهمان پس از اعتراف به سرقت، مقادیری سیم فنس و متعلقات مربوط به ایستگاه پست گاز کشف شد و مابقی اموال سرقتی  مربوط به ایستگاه پست گاز را که بیش از ۲۰۰ میلیون ریال قیمت داشته به مبلغ ناچیزی فروخته که آنها نیز کشف وضبط شد.

وی ادامه داد: متهمان به ۵ فقره سرقت اعتراف کرده که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس در پایان با بیان اینکه موفقیت پلیس در کشف جرائم نتیجه تعامل با شهروندان است، گفت: بدون مشارکت و همراهی شهروندان، حصول امنیت مطلوب مقدور نیست؛ از شهروندان تقاضا می شود ضمن توجه به اقدامات پیشگیرانه، هرگونه اقدام مشکوک درخصوص سرقت را بلافاصله از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *