امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

۳۴۰ طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان مرکزی شناسایی شد

اراک – ابتکارآنلاین: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۳۴۰ طرح صنعتی بالای پیشرفت فیزیکی در این استان شناسایی و تکمیل آن‌ها در دستور کار قرار دارد.
کد خبر: 1476
زمان انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷ بعد از ظهر -
256 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی جودکی روز سه‌شنبه در دیدار با خبرنگاران مرکز اراک به مناسبت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار، افزود: با حمایت و بهره‌برداری از این طرح‌های صنعتی بیش از ۱۵ هزار فرصت شغلی در استان مرکزی ایجاد می‌شود.

 

وی ادامه داد: کمبود نقدینگی به خصوص در حوزه سرمایه ثابت، ناتوانی در واردات ماشین‌آلات، تجهیزات و عوامل تولید از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی نیمه کاره استان است که برای حل این مشکلات برنامه‌های کاربردی تدوین شده است.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: انتظار می‌رود بانک‌ها با پرداخت تسهیلات مناسب از این واحدهای نیمه‌کاره حمایت کنند.

 

جودکی فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد استان را از دیگر برنامه‌های اداره کل صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت: مشکلات و چالش‌های این واحدهای تولید فهرست‌بندی و کارشناسی شده و حل آنها براساس اولویت در دستور کار قرار دارد.

 

وی بیان کرد: مشکلات مالی و بخشنامه‌های اداری از مشکلاتی است که واحدهای تولید صنعتی استان با آنها مواجه هستند و حل آنها نیازمند یک وحدت و رویه و هماهنگی برون‌دستگاهی است.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: استان در حوزه صنعت با عملکرد جزیره‌ای برخی دستگاه‌های اجرایی مواجه است که در این راستا نظام جامع صنعت استان را احصا و اولویت بندی خواهد شد و براساس اولویت برای حل مسئله اقدام خواهد شد.

 

بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط ​​و بزرگ در مناطق مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

 

استان مرکزی دومین قطب صنایع مادر تخصصی و چهارمین مرکز صنعت کشور است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *