امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
استاندار خبر داد:

ثبت‌نام بیش از ۱۱۰ موکب برای استقرار در پایانه مرزی مهران

ایلام – ابتکارآنلاین: استاندار ایلام با بیان اینکه بیش از ۱۱۰ موکب تاکنون برای استقرار در پایانه مرزی مهران ثبت نام کرده‌اند، گفت: ۸۲ میلیارد تومان برای ایجاد بیش از ۲۰ هزار متر مربع سایبان در حوزه اربعین هزینه شده است.
کد خبر: 1718
زمان انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵ بعد از ظهر -
268 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – دکتر «حسن بهرام‌نیا» امروز شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ در دیدار با «محمدحسین استادآقا» ، مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی کشور با  قدردانی از حضور مثبت آستان قدس رضوی در حوزه اربعین، اظهار کرد:  به دلیل تردد بالای زوار از مرز بین المللی مهران در ایام اربعین، باید به این مرز در مقایسه با سایر مرز ها توجه بیشتری شود.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان قرارداد در حوزه راه‌های استان در حوزه اربعین منعقد شده است، گفت: نیمی از مطالبات پیمانکاران این حوزه پرداخت شده است.

 

بهرام‌نیا با اشاره به اقدامات زیرساختی انجام شده در حوزه اربعین گفت: ۸۲ میلیارد تومان برای ایجاد بیش از ۲۰ هزار متر مربع سایبان و ۴۰ میلیارد تومان برای نصب نیوجرسی هزینه شده و لاین دوم پل صلواتی نیز تا اربعین به بهره برداری می‌رسد.

 

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تراکم زیاد زائران در مرز مهران، زمینه اسکان ۳۰ هزار زائر در منطقه چغاسبز و ۲۰ هزار در سایر اماکن مذهبی، ورزشی و فرهنگی و … استان مهیا شده است، گفت: ایمنی سلامت و آرامش زائران بسیار مهم و حیاتی است و با کمک و مشاوره همه عزیزان زیرساخت‌های اربعین ازجمله مایحتاج اولیه، بهداشت و درمان و تغذیه برای زائران فراهم شده است.

 

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: هم اکنون ۱۱۰ نفر برای استقرار مواکب به منظور خدمات دهی در مهران نام نویسی کرده‌اند و آستان قدس رضوی نیز ۶۰۰ هزار پرس غذا در پایانه مرزی مهران اربعین پخت می‌کند.

 

وی در ادامه خواستار تامین مواد غذایی خشک در حد توان برای موکب ها در پایانه مرزی مهران شد و گفت: این مواد غذایی در اختیار کمیته مشارکت های اربعین قرار می‌گیرد.

 

استاندار ایلام تصریح کرد: پیش بینی می شود بیش از ۶۵ درصد زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد کنند چراکه امن‌ترین و نزدیک‌ترین مسیر به عتبات عالیات است.

 

در این نشست «محمدحسین استادآقا» ، مدیرعامل بنیاد برکت رضوی ضمن تقدیر از اهتمام جدی استاندار ایلام در امور اربعین گفت: این بنیاد در آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی(ع) در استان ایلام و مرز مهران است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *