امروز جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
استاندار اردبیل:

آزادگان و خانواده شهدا روایتگر ارزش‌های انقلاب هستند

اردبیل – ابتکارآنلاین: استاندار اردبیل گفت: آزادگان و خانواده‌های شهدا بهترین روایتگر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند.
کد خبر: 1917
زمان انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲ قبل از ظهر -
24 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سیدحامد عاملی در آیین گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان اظهار کرد: باورها و ارزش‌های دوران انقلاب و دفاع مقدس بدلیل تاثیر بالایی که در آینده کشور دارند باید به نسل جدید که آن دوران را درک نکرده‌اند، انتقال یابد.

 

وی نیروی جوان را سرمایه‌های کشور دانست و افزود: با همکاری نهادهای مختلف و ایثارگران و آزادگان باید برای پیشرفت کشور به دست جوانان که آینده کشور به دست آن‌ها خواهد بود، تلاش کنیم.

 

وی با بیان این که زیرساخت‌های آموزشی و فرهنگی استان اردبیل در مقایسه با متوسط کشوری وضعیت مناسبی ندارد ، خاطرنشان کرد: نیاز است با مشارکت همگانی در روند پیشرفت آینده مطلوبی برای استان تعریف کنیم.

 

وی افزود: در حوزه اقتصاد نیز استان اردبیل نسبت به متوسط کشوری از وضعیت پایینی برخوردار است که به همین منظور برنامه پیشرفت استان با هدف‌گذاری برای رفع مشکلات زیرساختی و اجرای پروژه‌های اشتغال‌آفرین تدوین شد.

 

استاندار اردبیل تصریح کرد: اجرای پروژه‌هایی از قبیل بزرگراه شمال – جنوب، راه‌آهن و راه در شهرستان‌های مختلف استان و پروژه‌هایی که موجب گردش اقتصادی در منطقه می‌شود، از جمله بندهای مهم برنامه پیشرفت استان اردبیل است و در زمینه ایجاد بیس پروازی در اردبیل نیز تلاش می‌شود که تا ۲ ماه آینده هواپیما در استان مستقر شده و خدمات پروازی گسترش یابد.

 

عاملی با اشاره به استعدادهای گردشگری و کشاورزی استان گفت: بهره‌برداری‌های لازم از این ظرفیت‌ها به نحو شایسته‌ای محقق نشده و نیاز است با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز، زمینه حضور و ماندگاری گردشگران در استان و افزایش میزان درآمد از این محل فراهم شود.

 

استان اردبیل با تقدیم سه هزار و ۴۰۰ شهید از مجموع ۲۲۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس و حدود ۱۰ هزار جانباز جزو سه استان برتر در کشور است که بیشترین شهدا را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید