امروز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
دبیرکل مبارزه با دخانیات:

استعمال دخانیات دروازه ورود به اعتیاد است

ورامین- ابتکارآنلاین: دبیرکل مبارزه با دخانیات گفت: استعمال دخانیات دروازه ورود به اعتیاد است از این رو طرح ورامین، شهر بدون دخانیات در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.
کد خبر: 1944
زمان انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸ بعد از ظهر -
220 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدرضا مسجدی روز پنجشنبه در جریان بازدید از شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال ۱۳۹۵ مقدمات تبدیل ورامین به شهر بدون دخانیات پایه‌ریزی شد و برای تحقق این مهم و در نخستین گام مدارس به عنوان کانون حرکت و دانش‌آموزان به عنوان گروه اصلی هدف اجرای این برنامه در نظر گرفته شدند.

 

وی افزود: برای تحقق تبدیل ورامین به شهر بدون دخانیات، تلاش شد تا مدارس به عنوان کانون، دانش‌آموزان به عنوان محور و والدین و مربیان در کنار دانش‌آموز مسئولیت آگاهی بخشی به  جامعه را بر عهده گرفته و شهر رفته رفته به منطقه‌ای عاری از دخانیات تبدیل شود.

 

مسجدی تصریح کرد: پس از اجرای این طرح در مدارس ورامین، اجرای این طرح به محلات اطراف مدارس توسعه پیدا کرد و گستره آن به همه محلات شهر ورامین توسعه پیدا کرد تا در سایه هم‌افزایی و همکاری تمامی دستگاه‌ها  و ارگان‌ها و با محوریت آیت الله سیدمرتضی محمودی امام جمعه شهرستان، هدف اجرای طرح ورامین شهر بدون دخانیات محقق شود.

دبیرکل مبارزه با دخانیات تأکید کرد: دستیابی به اهداف اجرای این طرح به همکاری و هم افزایی تمامی دستگاه‌ها از جمله شهرداری، فرمانداری، قوه قضائیه، نیروی انتظامی، شبکه بهدشت و درمان، آموزش و پرورش، اصناف و تمامی ارگان‌های ذی‌نفع نیاز دارد.

وی از رسانه‌های محلی ورامین نیز خواست تا در خصوص اجرای این طرح اطلاع رسانی لازم را انجام دهند تا مردم بدانند این شهر بدون دخانیات است و حتی در بوستان‌ها و پارک‌های آن نباید از دخانیات و قلیان استفاده کنند.

 

مسجدی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد سرطان ریه، فشار خون، سکته‌های قلبی و مغزی به دلیل استفاده از دخانیات و قلیان است بنابراین جمعیت مبارزه با دخانیات به دنبال سلامت مردم است و مخالفتی با تفریح مردم ندارد.

 

وی گفت: مردم باید بدانند که استعمال دخانیات دروازه ورود به اعتیاد و بسیاری از بیماری‌های است و نباید از آن به عنوان تفریح یاد شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *