امروز دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲

۱۷۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی پاکدشت آزاد شد

پاکدشت- ابتکارآنلاین: بخشدار مرکزی پاکدشت گفت: با تخریب ۷۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز، ۱۷۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی بخش مرکزی پاکدشت آزاد شد.
کد خبر: 2134
زمان انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶ بعد از ظهر -
96 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سعید فکری اظهار داشت: در راستای حفاظت از اراضی کشاورزی و عمل به تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری این اراضی، ۷۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی مناطق روستایی بخش مرکزی شهرستان پاکدشت شناسایی و با تشکیل پرونده تخلف، با دستور مقام قضایی، این ساخت و سازها تخریب و قلع و قمع شد.

 

وی اظهار داشت: این ساخت و سازهای غیرمجاز در دو نوبت و با حضورعوامل انتظامی، نمایندگان بخشداری و جهاد کشاورزی تخریب و طی آن ۱۷۰ هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد و به حالت اولیه بازگشت.

 

فکری گفت: بخشداری مرکزی پاکدشت مصمم است تا با افراد سودجو و منفعت‌طلبی که در اراضی کشاورزی و حریم و بستر رودخانه‌ها اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند برخورد کرده و نسبت به آزاد سازی اراضی مرغوب کشاورزی اقدام کند.

 

بخشدار مرکزی پاکدشت از مردم خواست تا پیش از خرید هرگونه ملک، ویلا و یا زمین در محدوده روستاها، به دهیاری و بخشداری مراجعه نموده و کاربری زمین را استعلام کنند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار نگیرند.

 

شهرستان پاکدشت بیش از ۲۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که ۳ هزار هکتار بایر و ۲۳ هزار هکتار آن دایر است که از این ۲۳ هزار هکتار ۱۷ هزار هکتار زیر کشت غلات استراتژیک(گندم، جو، محصولات علوفه ای)، هزار و ۵۰۰ هکتار باغات و هزار و ۳۰۰ هکتار گلخانه می‌باشد.

پاکدشت با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید