امروز پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
ابلاغ مصوبات سفر رئیس جمهور؛

۱۷ هزار میلیارد تومان به کردستان اختصاص یافت

کردستان – ابتکارآنلاین: پس از سفر رئیس جمهور به کردستان، ۱۷ هزار میلیارد تومان حاصل این مصوبات به استان اختصاص یافت.
کد خبر: 2126
زمان انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹ بعد از ظهر -
271 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – استاندار کردستان در نشست با اصحاب رسانه در آستانه هفته دولت گفت: مصوبات سفر رئیس جمهور توسط هیئت دولت ابلاغ شده و اعتبارات تخصیص یافته برای استان ۱۷ هزار میلیارد تومان است.

اسماعیل زارعی کوشا با بیان این مطلب گفت: در مجموع ۱۸۹ مصوبه حاصل این سفر است که شامل حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، ورزسی و آموزشی و درمانی است.

 

زارعی کوشا افزود: در حوزه راه شهری و روستایی و بزرگ راه ها، فرودگاه، راه آهن، عمران شهری، رفع مشکلات حاشیه نشینی، مدرسه سازی، توسعه کشاورزی و همه طرح‌های غیر فعال عمرانی پنچ هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که سعی می‌کنیم ظرف یکی دو سال آینده همه طرح‌ها را تکمیل کنیم.

 

وی عنوان کرد: در حوزه تامین آب شرب و تکمیل سد‌ها ۲ هزار ۸۰۰ میلیارد تومان، تکمیل شبکه آبیاری، گیاهان دارویی، آبخیزداری و گلخانه‌ها و توسعه کشاورزی و ساماندهی رودخانه‌های مرزی، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، تکمیل مدارس شهری و روستایی ۸۵۰ میلیارد تومان پرداخت ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان  تسهیلات به طرح‌های اقتصادی، ۵۵۰ میلیون یورو به پتروشیمی بعثت و اعتبارات ویژه برای ازدواج و دیگر طرح‌ها و مصوبات مختلف توسط هیئت دولت در نظر گرفته شده است.

 

استاندار کردستان همچنین با تبریک هفته دولت گفت: در این ایام ۵۹۱ طرح با اعتباری بیش از ۳ هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان در استان آماده افتتاح یا کلنگ زنی است.

 

زارعی کوشا با بیان اینکه تصمیم دولت اتمام طرح‌های نیمه کاره است افزود: در هفته دولت افتتاح نمایشی نخواهیم داشت و هر طرحی‌ای که قابل بهره بردای باشد افتتحاح خواهد شد.

(منبع: خبرگزاری صداوسیما)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *