امروز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
فرماندار همدان:

بناهای واجد ارزش همدان شناسایی و حفظ شوند

همدان – ابتکارآنلاین: فرماندار همدان با بیان اینکه باید کارگروهی تحت عنوان باز زنده‌سازی اماکن تاریخی طراحی شود، گفت: شناسایی بناهای تاریخی و تشکیل این کارگروه می‌تواند به حفظ بناهای واجد ارزش کمک‌ کند.
کد خبر: 2338
زمان انتشار: ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲ بعد از ظهر -
236 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – محمدعلی محمدی یکشنبه ۶ شهریورماه در پنجمین روز از هفته دولت در مراسم افتتاحیه اقامتگاه بومگردی “شرفخانی” شهر همدان، بیان کرد: اماکنی مانند این خانه در همدان کم نیست و باید تیم کارشناسی برای شناسایی ظرفیت‌ها تشکیل شود.

 

وی اضافه کرد: همچنین این بناها باید با استفاده از ظرفیت انجمن‌ها و رسانه‌ها شناسایی شده تا عرصه‌ها مشخص شوند و به سمت احیاء و باز زنده‌سازی بناهای واجد ارزش تاریخی برویم.

 

محمدی با اشاره به اینکه بخشی از این وظایف بر عهده شهرداری، پلیس راهور و نیروی انتظامی است، افزود: از سبک و سیاق معماری ایرانی- اسلامی که در همدان کم نیست و نمونه‌های شاخص و بارز زیادی داریم، باید استفاده و بستر استفاده از ظرفیت آنها فراهم شود.

 

وی با بیان اینکه احیای بناهای واجد ارزش می‌تواند باعث تبادل فرهنگی در نقاط مختلف شهر باشد، گفت: با شناسایی بناهای تاریخی عرصه‌های بیشتری تعریف می‌شود و رونق اقتصادی نیز در این مکان‌ها اتفاق می‌افتد.

 

فرماندار همدان در پایان اعلام کرد: ما برای باز زنده‌سازی بناها آمادگی داریم و منتظر طرحی از این بناها به دستمان برسد تا وضعیت بناهای شهرستان همدان مشخص شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *