امروز جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران:

شهادت، هدیه‌ای الهی برای انسان‌های وارسته‌ است

ورامین- ابتکارآنلاین : رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: اصناف در مبارزات انقلابی،پیروزی انقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش موثری داشتند.
کد خبر: 2376
زمان انتشار: ۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷ بعد از ظهر -
18 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین: حجت الاسلام سیدمحسن محمودی روز دوشنبه در یادواره شهدای اصناف و بازاریان ورامین که در محل سالن همایش‌های اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شهادت، هدیه‌ای الهی برای انسان‌های وارسته‌ است و اقشار مختلف ایران اسلامی در طول سال‌های استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و مبارزات انقلابی ثابت کرده‌اند که در تمامی بزنگاه‌ها پا در رکاب انقلاب قرار دارند.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۸ شهید اصناف شهرستان ورامین گفت: اگر امروز در حوزه اقتصاد کشور شاهد ولنگاری، هرزگی‌ها و تخلفاتی هستیم، به دلیل فراموش شدن یاد شهدا است، تخلفاتی نظیر احتکار که توسط برخی از افراد سودجو رخ می‌دهد به این دلیل است که از یاد و ارزش‌های شهدا غافل مانده‌ایم.

 

محمودی با اشاره به نقش اصناف در مبارزات انقلابی و دوران استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: کاسبان وبازاریان در انقلاب و دوران مبارزات با طاغوت، حضوری  همراه با اخلاص و عمل بود و تعداد زیادی از اصناف و بازاریان درجریان مبارزات سیاسی با طاغوت، دستگیر و شکنجه شده و بسیاری نیز به خاطر عقاید انقلابی خود به شهادت رسیدند.

 

وی تصریح کرد: اصناف و بازاریان از گذشته تاکنون اهل مسجد بوده و هستند ولی برخی از مسئولین وقتی پست و مقام می‌گیرند تازه اهل مسجد شدند.

 

امام جمعه موقت ورامین با گلایه از عدم حضور برخی از رؤسای و اعضای اتحادیه‌ها در یادواره شهدای اصناف گفت: کسانی که در این جلسه غایب هستند، خود از فیض حضور در مراسم شهدا بی‌بهره شده‌اند و قطعا از حضور نداشتن در این مراسم معنوی، متضرر خواهند شد.

 

وی همچنین از وضعیت برخی از گلزارهای شهدای ورامین و عدم رسیدگی مسئولان به این اماکن مقدس گلایه کرد و افزود: خانواده معظم شهدا و ایثارگران از وضعیت گلزار شهدای سید فتح الله ورامین گله مند هستند و لازم است که مسئولین حرف خانواده شهدا را شنیده و نسبت به مرمت قبور شهدا که همواره ناظر بر اعمال ما هستند، اقدام کنند.

 

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران بر لزوم اعتقاد عملی مسئولان به فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد و اظهار داشت: برخی از مسئولان در تریبون‌های رسمی سخن از شهدا و تکریم جایگاه خانواده معظم شهدا می‎ زنند ولی در عمل وعده‌ها و سخنان خود را فراموش کرده و حتی در حد یک اقدام و خدمت معمولی نیز برای شهدا وایثارگران وقت نمی گذارند.

 

محمودی گفت: در شرایطی که دشمن با جنگ نرم و با تمام قوا به جنگ و مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی آمده، همه باید با توجه ویژه به فرهنگ ایثار و شهادت، از ارزش‌های اسلامی که سال ها برای حفظ آن با دشمنان مبارزه کرده و شهید داده‌ایم، حراست نمائیم.

 

وی تصریح کرد: امروز بخشی از این جنگ نرم به حوزه اصناف و ویترین برخی مغازه‌ها وارد شده و جلوه‌نمایی می‌کند که برای مقابله با آن لازم است اصناف و به ویژه فعالان حوزه پوشاک، هوشیاری بیشتری در مقابله با این توطئه داشته باشند.

در پایان این مراسم از خانواده های شهدا و اصناف شهرستان ورامین  تقدیر شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید