امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

افتتاح چند طرح آبرسانی به مناطق روستایی پیشوا

پیشوا- ابتکارآنلاین: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور فرماندار و مسئولان پیشوا، چند طرح آبرسانی به مناطق روستایی این شهرستان افتتاح و عملیات اجرایی چند طرح آغاز شد.
کد خبر: 2533
زمان انتشار: ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴ بعد از ظهر -
197 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرماندار پیشوا در این مراسم که در روستای گلعباس از توابع بخش مرکزی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تأمین آب شرب پایدار در مناطق روستایی، یکی از اولویت‌های مجموعه مدیریتی شهرستان پیشوا در راستای تحقق برنامه‌های دولت سیزدهم در توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است که طی یکسال گذشته با جدیت این مهم دنبال شده است.

ابراهیم تاجیک‌نوری افزود: بهمن سال گذشته بود که پروژه محرومیت‌زدایی روستاهای شهرستان پیشوا با مشارکت بسیج سازندگی کشور و سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران با اجرای عملیات خطوط انتقال،اصلاح و توسعه شبکه آب رسانی فرو تجهیز آب شرب  و احداث مخازن هوایی فلزی ۱۰۰مترمکعبی و زمینی با گنجایش ذخیره‌سازی یکهزار مترمکعب آب شرب اجرا شد و عملیات اجرایی احداث مجتمع آب‌رسانی جامکاران با سرمایه‌گذاری ۲۲۶ میلیارد ریالی با مشارکت بسیج سازندگی کشور و سپاه سیدالشهدا آغاز گردید.

وی با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات چندین طرح آبرسانی به مناطق مختلف شهرستان پیشوا گفت: این طرح‌ها شامل آغاز عملیات اجرایی احداث دو مخزن زمینی یکهزار متر مکعبی و ۳۰۰ متر مکعبی در روستاهای گلعباس و محمودآباد کهنه، حفر و تجهیز چاه آب شرب روستای شوران، بهره‌برداری از چاه آب شرب شهر جلیل‌آباد ،روستاهای قلعه‌سین و اسلام‌آباد، تکمیل پروژه آب‌رسانی مجتمع آبرسانی روستای طارند و حصارکشی و محوطه سازی تاسیسات آبرسانی قشلاق یوسف رضا است.

تاجیک‌نوری تصریح کرد: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۵۸۷ میلیارد ریال افتتاح شده و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب‌شرقی تهران نیز در این مراسم گفت: همزمان با داشت هفته دولت ۱۹ طرح آب‌رسانی در مناطق روستایی جنوب شرقی استان تهران افتتاح و کلنگ زنی شد.

حمیدرضا نامداری افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، ۹ طرح‌ آبرسانی در شهرستان‌های ورامین،پاکدشت و پیشوا با اعتباری بالغ بر ۵۸۲ هزار میلیون ریال افتتاح شده و نیز عملیات اجرایی ۱۰ طرح آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۹۸۴ هزار میلیون ریال آغاز شد.

وی تصریح کرد: در شهرستان ورامین عملیات احداث دو مخزن زمینی در روستاهای ریحان‌آباد و محمدآباد عرب‌ها و خط انتقال ۲.۵ کیلومتری سلمان آباد و نیز عملیات اجرایی دو طرح آب‌رسانی شامل ساخت دو مخزن دیگر در دو روستای خاوه و قلعه بلند آغاز شد.

وی گفت: در شهرستان پاکدشت نیز عملیات اجرایی ۴ طرح آبرسانی آغاز شده و مخزن یکهزار و ۵۰۰ مترمکعبی شهدای چنگی و ۳ حلقه چاه بااعتبار ۲۵۰ هزار میلیون ریال افتتاح و راه‌اندازی شد.

شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت و با دو بخش مرکزی و جلیل‌آباد در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *