امروز جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱

لایه روبی نشدن رودخانه‌های فیروزکوه از صد سال گذشته

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: لایه روبی نشدن رودخانه‌های فیروزکوه از صد سال گذشته یکی از عوامل مهم وقوع سیلاب اخیر در منطقه حبله رود این شهرستان بوده است.
کد خبر: 2787
زمان انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶ بعد از ظهر -
10 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – معاون عمرانی فرمانداری فیروزکوه گفت : در بحث ساماندهی و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز حریم و بستر رودخانه خط قرمز ما محسوب می شود چرا ساخت و ساز های غیر مجاز در این بخش در وقوع سیلاب اخیر دخیل بوده است .

 

حیدر قاسم زاده در نشست ساماندهی ساخت و سازهای غیر مجاز این شهرستان افزود : متاسفانه در طول صد سال گذشته رودخانه های این شهرستان لایه روبی نشده و انباشت حجم زیادی از گل و لای موجب شده تا سطح آب آن بالا بیاید و طغیان کند.

 

وی گفت : تعیین حریم و بستر رودخانه برای انجام ساخت و سازها بدون در نظر گرفتن این لایه روبی ها براساس دبی ۲۵ یا ۵۰ ساله گذشته انجام می شود که حقوق بسیاری از مردم در این میان ضایع می شود .

 

 

 

معاون عمرانی فرمانداری فیروزکوه گفت : با توجه به شرایط توپوگرافی فیروزکوه بیش از ۶۵ کیلومتر از مساحت این شهرستان از رودخانه تشکیل شده که عملا ساخت و ساز ایمن را با مشکل مواجه کرده است.

قاسم زاده افزود : از امور آب منطقه ای درخواست داریم تا ضمن لایه روبی رودخانه ها ؛ برای تعیین حریم و بستر تجدید نظر کنند .

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید