امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳
وزیر نیرو:

سد آناهیتا کنگاور تا پایان سال آبگیری می‌شود

کرمانشاه – ابتکارآنلاین: وزیر نیرو گفت: سد آناهیتا کنگاور پیشرفت قابل قبولی داشته و امیدواریم تا پایان این سد آبگیری شود.
کد خبر: 2851
زمان انتشار: ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶ قبل از ظهر -
134 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین –  علی محرابیان، وزیر نیرو در بازدید از سد آناهیتا (کبوتر لانه) کنگاور که امروز (۲۴ شهریور) انجام شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به روند کند اجرای سد آناهیتا در سال های گذشته، اظهار کرد: امیدواریم با تکمیل اجزای این طرح، تا پایان سال شاهد آبگیری این سد باشیم.

 

به گفته وزیر نیرو، برای تامین نقدینگی مورد نیاز این سد تصمیمات خوبی اخذ شده و پیگیری‌های لازم برای تزریق به موقع اعتبارات انجام خواهد شد.

 

محرابیان خاطرنشان کرد: این سد نیازهای منطقه در زمینه شرب، صنعت و کشاورزی را تامین خواهد کرد.

 

او به موضوع تملک اراضی مورد نیاز برای احداث این سد که باعث اعتراض جمعی از مردم شده بود هم اشاره کرد و گفت: پیگیری حقوقی این موضوع بر اساس قوانین و مقررات انجام خواهد شد.

 

علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو همچنین در جریان بازدید از تصفیه خانه آب غدیر کرمانشاه گفت: این تصفیه‌خانه که بخش قابل‌توجهی از آب شرب کرمانشاه را تامین می‌کند، با برنامه‌ریزی و پیگیری مدیریت ارشد استان خردادماه امسال وارد مرحله عملیاتی شد و با وجود کاهش شدید بارش‌ها و خشک شدن بخش قابل‌توجهی از منابع آب شرب کرمانشاه، اجازه نداد قطعی‌های گسترده آب تابستان سال گذشته تکرار شود و یک بحران آبی جدید در استان رقم بخورد.

 

او یکی از مهمترین مصوبات سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه را تسریع در راه‌اندازی سدهای استان خصوصا سد کبوتر لانه اعلام کرد و افزود: طی بازدیدی که از این سد داشتیم روند اجرای آن نسبت به گذشته پیشرفت قابل قبول‌تری داشته است.

 

محمودرضا شهلایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه نیز پیشرفت فیزیکی سد کبوتر لانه را حدود ۷۳ درصد اعلام کرد و یادآور شد: برای تکمیل این سد حدود ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

او خاطرنشان کرد: حجم مخزن سد آناهیتا  ۲۴.۶ میلیون مترمکعب و حجم تنظیم آب آن ۳۲ میلیون مترمکعب است.

 

در حاشیه این بازدید برخی از مالکان که اراضی آنها برای احداث سد تملک شده بود اعتراضاتی داشتند و برخی کارگران این پروژه در دست احداث از عدم پرداخت حقوق چند ماهه خود گلایه کردند.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *