امروز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
خبرگزاری دولت خبر داد:

تجمعات در کرج، تبریز، مشهد، بیرجند، کیش، کرمان، یزد، رشت، کرمانشاه، اردبیل، اصفهان، ارومیه، قزوین، زنجان، ایلام، ساری، اراک، همدان، بجنورد در اعتراض به مرگ مهسا امینی

ایرنا نوشت:برخی افراد وارد شده به تجمعات مردم در روز سه شنبه در رشت اقدام به تخریب یک دستگاه آمبولانس کردند.
کد خبر: 3007
زمان انتشار: ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳ قبل از ظهر -
420 بازدید

در مشهد نیز تعدادی از معترضان اقدام به آتش زدن یک دستگاه خودرو و یک مامور فراجا کردند.

در تهران از ساعت ۱۷ تجمعاتی محدودی در محدوده میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، میدان فاطمی و خیابان حافظ شکل گرفت. تجمع کنندگان که با مسدودسازی موقتی معابر محدوده مرکزی شهر، ضمن آتش زدن سطل های زباله، به سوی ماموران انتظامی سنگ پرانی کردند.

نیروهای انتظامی نیز با شلیک گاز اشک آور اقدام به متفرق کردن جمعیت در نقاط مختلف کردند. در نهایت تجمعات در مناطق مذکور تا ساعت ۲۱ به اتمام رسید و ترافیک در معابر عمومی پایتخت روان شد.

در تجمع های گزارش شده از نقاط مختلف کشور نیز تعداد معترضان به سختی به ۳۰۰ نفر می رسد و در اراک ، ساری ، همدان، ایلام، زنجان ، قزوین، بیرجند ، تبریز ، کیش ، اردبیل، بجنورد  و کرمان نیز تجمع های اندکی گزارش شده است.

در اراک برخی از اغتشاشگران پس از ورود به صف معترضان در خیابان‌ امام منتهی به میدان شهدای این شهر با سر دادن شعارهای هنجارشکن به سمت مأموران نیروی انتظامی سنگ پرتاب کردند.

در ساری نیز برخی از اغتشاشگران به سمت نیروهای پلیس که از مردم می خواستند متفرق شوند سنگ پرت کردند و در مواقعی به سمت پلیس حمله ور شده و به اموال عمومی که در مقابل خود می دیدند آسیب می زدند.

در ایلام با شروع تجمع های محدود و حضور آشوبگران، بسیاری از مغازه داران برای دورماندن از تنش و آسیب های احتمالی اقدام به بستن مغازه های خود را تعطیل کردند.

هرچند تعداد معترضان چندان چشمگیر نبود اما با آتش زدن و تخریب اموال عمومی و سنگ پرانی سعی در ایجاد وحشت و یا تحریک و تهیج افراد حاضر در بازار داشتند.

در زنجان، تعدادی از شهروندان زنجانی در مرکز شهر( چهارراه انقلاب و سبزه میدان) تجمع کردند و کسبه واقع در این خیابانها و بازار زنجان نیز برای جلوگیری از آسیب از سوی آشوبگران مجبور به تعطیلی مغازه های خود شدند.

در قزوین در خیابان های خیام و چهاراه عدل و ولی عصر شهر ناآرامی هایی گزارش شد و آشوبگران از فرصت استفاده کرده و یک خودروی ون رابه آتش کشیدند.

در ارومیه حدود ۱۵۰ نفر دست به تجمع زدند که بدون درگیری پایان یافت.

در بیرجند مرکز خراسان جنوبی هم گزارش داده است که شماری از افراد که تعداد آنها حدودا ۱۰۰ نفر بود در میدان مادر این شهر تجمع کردند که با دخالت آرام پلیس جمعیت از این مکان متفرق شد.

در اصفهان تعدادی معترض در چهارراه نظر اصفهان تجمع کردند اما بلافاصله با تلاش نیروهای انتظامی از محل متفرق شدند.

در اردبیل تجمعات پراکنده در میدان شریعتی و محلات معمار، عالی قاپو، اسماعیل بیگ و سقاخانه رخ داد که عوامل نیروی انتظامی اقدام به متفرق کردن جمعیت کردند.

در کرمانشاه  که حدود ۳۰۰ نفر ضمن تجمع در منطقه ۲۲ بهمن این شهر شعارهای هنجارشکنانه سر دادند.

تجمع کنندگان همچنین مانع تردد خودروها شده و باعث ایجاد ترافیک سنگین در شهر شدند.

در رشت در برخی نقاط ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر تجمع می کردند که نیروهای انتظانی سعی در پراکنده کردن آنها داشتند و مغازه ها و فروشگاه های خیابان‌های اصلی از بعد ازظهر امروز تعطیل شد.

در کرمان بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر ضمن حمل تعدادی پلاکارد و سر دادن شعارهایی اعتراض خود را نمایش دادند.

تعدادی از تجمع کنندگان که قصد داشتند به اموال عمومی و خودرهای عبوری با پرتاب سنگ آسیب بزنند  توسط پلیس دستگیر شدند.

تجمعات اعتراضی و رفتارهای ساختار شکنانه سه شنبه شب از میدان تقی آباد تا فلکه پارک مشهد نیز موجب اختلال در تردد شهری و حمل و نقل عمومی در یکی از مسیرهای اصلی این کلانشهر شد. در مسیر یاد شده بارها معترضان که تعداد آنها حدود ۴۰۰ نفر تخمین زده می شد، ضمن سردادن شعارهای تند و ساختار شکنانه قطع انسداد مسیر در تقاطع پاستور میدان ملک آباد و دیگر نقاط حساس را داشتند که با حضور به موقع نیروی انتظامی انسداد مسیر برطرف شد.

بافت مرکزی تبریز نیز دیشب ، برای ساعاتی شاهد برگزاری تجمع گروه هایی از مردم بود که در این بین برخی از اغتشاشگران پس از درخواست پلیس برای ترک محل با آنان درگیر و دستگیر شدند.

برخی از آشوبگران نیز به دنبال آتش  زدن سطل های زباله برای بستن خیابان شریعتی بودند که پلیس مانع این اقدام شد.

برای سومین شب پیاپی تجمع اعتراضی در کرج بوقوع پیوست و در این میان اغتشاش گران تلاش کردند به اموال عمومی آسیب بزنند که پلیس مانع آن شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید