امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

عملیات ضربتی پلیس آگاهی البرز و دستگیری ۶۲ سارق

البرز – ابتکارآنلاین: فرمانده انتظامی البرز گفت: پلیس در اجرای یک طرح ضربتی طی ۷۲ ساعت گذشته با دستگیری ۶۲ سارق مقادیر زیادی اموال مسروقه کشف کرد.
کد خبر: 3038
زمان انتشار: ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱ قبل از ظهر -
198 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سردار عباسعلی محمدیان گفت: در اجرای طرح ضربتی پلیس آگاهی البرز، با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی ۲۶ باند سرقت شناسایی و در مجموع ۶۲ سارق حرفه‌ای در این طرح دستگیر شدند.

 

فرمانده انتظامی البرز افزود: از این سارقان ۱۱ دستگاه خودرو مسروقه، تعداد زیادی ضبط و پخش باند خودرو، باطری خودرو، ال سیدی، طلا و جواهرات و لوازم داخلی خودرو کشف شد.

 

او می گوید: همچنین در غالب این طرح ۳ باند کلاهبرداری نیز شناسایی و ۶ نفر در این رابطه نیز دستگیر شدند که این افراد تاکنون به انجام ۳۵ میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کردند.

 

فرمانده انتظامی البرز با اشاره به دستگیری ۱۰ مالخر اموال مسروقه در این طرح، افزود: کارشناسان ارزش اموالی که توسط متهمان دستگیر شده به سرقت رفته را بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

 

او گفت: پلیس با اجرای این طرح‌ها هیچ گونه فضای امنی برای مجرمان نخواهد گذاشت و بدون اغماض برخورد جدی خواهد کرد.

 

سردار محمدیان با اشاره به راه اندازی سامانه نما افزود: شماره سریال اموالی که به سرقت می‌رود در این سامانه ثبت می‌شود تا بعد از کشف، به صاحبان آن بازگردانده شود.

 

او گفت: هموطنان می‌توانند اموال سرقت شده خود را با ذکر شماره سریال آن به پلیس اطلاع دهند و پلیس شماره سریال‌ها را در این سامانه ثبت می‌کند تا پس از کشف و شناسایی، اموال مسروقه به صاحبان آن‌ها بازگردانده شود.

 

فرمانده انتظامی البرز افزود: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در البرز با قدرت ادامه خواهد داشت و تاحصول اهداف پیش بینی شده به صورت مستمر با مخلان امنیت برخورد خواهیم کرد.

 

سردار محمدیان در پایان سامانه فوریت‌های پلیس ۱۱۰ را آسان‌ترین پل ارتباطی بین مردم و پلیس دانست و از شهروندان خواست تا هرگونه تحرکات مشکوک و اعمال خلافکارانه را از این طریق به پلیس اطلاع دهند.

(منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *