امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

عرضه گازوییل یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس از بهمن ماه

هرمزگان – ابتکارآنلاین: مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از عرضه گازوییل یورو ۵ از بهمن ماه در این پالایشگاه خبر داد.
کد خبر: 3136
زمان انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷ بعد از ظهر -
214 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین –  علیرضا جعفرپور با اشاره به برنامه ریزی برای راه اندازی واحد تصفیه گازوییل در این پالایشگاه، گفت: میزان غلظت گوگرد در گازوییل یورو ۴ حدود ۵۰ppm و در گازوییل یورو ۵ زیر ۱۰ppm است، اما گازوییل تولیدی در این پالایشگاه حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ ppm غلظت دارد که با برنامه‌ای در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس طراحی شده تا در بهمن ماه یا در نهایت تا پایان سال واحد تصفیه گازوییل را به بهره برداری می‌رسانیم تا همه ۱۶ تا ۱۸ میلیون لیتر گازوییل تولیدی به کیفیت یورو ۵ برسد.

 

وی در خصوص کیفیت بنزین تولیدی در این پالایشگاه نیز اظهار کرد: غلظت گوگرد موجود در بنزین تولیدی پالایشگاه نفت ستاره ده درصد استاندارد بین المللی است و بسیار کیفیت بالایی دارد به طوری که ۱۰ برابر از استاندارد جهانی، گوگرد کمتری دارد و تلاش داریم تا گازوییل تولیدی در این پالایشگاه نیز به حد بسیار با کیفیتی ارتقا دهیم.

 

جعفرپور در پایان پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی کشور و خاورمیانه است که روزانه بیش از ۴۵ درصد بنزین مورد نیاز کشور را تولید می‌کند.

(منبع: ایسنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *