امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

گردهمایی رزمندگان دوران دفاع مقدس شهرستان رباط کریم

رباط کریم – ابتکارآنلاین: همایش یاد یاران با حضور بیش از 800 رزمنده دوران دفاع مقدس شهرستان رباط کریم برگزار شد.
کد خبر: 3192
زمان انتشار: ۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷ بعد از ظهر -
191 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم با اشاره به حضور بیش از ۲۵۰۰ نفر بسیجی این شهرستان در جبهه های نبرد حق علیه باطل گفت : در زمان جنگ جمعیت کل شهرستان رباط کریم در حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر بود که حضور این تعداد رزمنده نشانه ی تعهد و توجه مردم این شهرستان به انقلاب و نظام از ابتدا تا کنون است .

سرهنگ ابوالفضل شهیری ادامه داد : ۱۰ سال است که به مناسبت هفته دفاع مقدس تلاش میکنیم تا رزمندگان و ایثارگران را حداقل سالی یک بار در قالب همایش یاد یاران دور هم جمع کنیم .

وی افزود : از ۲۵۰۰ رزمنده اعزامی سالهای دفاع مقدس توانستیم بیش از ۱۵۰۰ نفر را برای این مراسم دعوت کنیم .

امام جمعه شهرستان رباط کریم هم با اشاره به نقش این برنامه ها در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت ، گفت :در چنین مراسمهایی میتوان دلایل پیروزی ملت ایران در برابر دنیای استکبار را مورد بررسی قرار داد.

حجت السلام حسن ترابی افزود: ملت ایران با قدرت ایمان در برابر پیشرفته ترین تسلیحات نظامی ایستاد و پیروز میدان نبرد شد.

فرماندار شهرستان رباط کریم هم از ابلاغ قانون جامع ایثارگران خبر داد و گفت : تمامی ادارات و نهادهای این شهرستان ملزم به اجرای این قانون هستند .

امید احمدی تاکید کرد : امور مربوط به ایثارگران ، جانبازان و خانواده شهدا به صورت ویژه در ادارات شهرستان رباط کریم پیگیری میشود.

گفتنی است همایش یاد یاران علاوه بر تجدید دیدار ایثارگران و خانواده های آنان سبب یاد آوری خاطرات دوران دفاع مقدس برای رزمندگانی که سالهای جوانی را در راه دفاع از میهن گذراندند شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *