امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
مدیر مرکز مستند سوره اعلام کرد

ساخت مستند شهید محسن فخری‌زاده

امیر مهریزدان ـ مدیر مرکز مستند سوره ـ در نشست تجلیل از سوژه‌های «همسایه‌های خوب» از ساخت فصل دوم این مجموعه مستند خبر داد. او گفت: نگاه به قهرمان‌های واقعی در کارهای ما جاری است و دوست داریم علمدار این حرکت باشیم که جامعه ما مثل همه جوامع اگر مشکلی هم دارد، از قهرمان‌هایی بهره می‌برد که خود راهشان را طی می‌کنند و به امثال ما احتیاج ندارند. اتفاقی که در مجموعه «همسایه‌های خوب» افتاد، این بود که ما ملتی هستیم که کنار هم هستیم.
کد خبر: 3274
زمان انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۵ بعد از ظهر -
176 بازدید

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پروژه، نشست تجلیل از سوژه‌های مجموعه مستند «همسایه‌های خوب» به کارگردانی مهدی بخشی‌مقدم و تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی که محصول مرکز مستند سوره است، روز یکشنبه ـ ۱۰ مهرماه ـ با حضور حمیدرضا جعفریان مدیرعامل سازمان سینمایی سوره، امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند سوره، عوامل و سوژه‌های مستند در سالن کنفرانس سازمان سینمایی سوره برگزار شد.

 

در ابتدا مهدی شامحمدی، تهیه‌کننده «همسایه‌های خوب» گفت: ما این پروژه را در چند استان جلوی دوربین بردیم اما امروز سوژه‌های ساکن تهران در کنارمان هستند. باید از امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند و سازمان سینمایی سوره تشکر کنم که شرایط تولید این مجموعه مستند را فراهم کردند که بتوانیم بر اساس انگیزه و دغدغه‌ شخصی‌مان تولیدی داشته باشیم و روی افراد به ویژه اطرافیانمان که شاید به هر دلیلی حالشان خوب نیست، تاثیر بگذاریم.

 

مهدی بخشی‌مقدم، کارگردان «همسایه‌های خوب» دیگر سخنران این نشست بود که مطرح کرد: از همه سوژه‌های این مجموعه مستند که به ما اعتماد کردند و اجازه دادند از زندگی‌شان فیلم بسازیم‌، تشکر می‌کنم. در این روزها صحبت کردن از امید سخت شده است، اما ما نمونه‌های عینی آن را در سوژه‌هایمان می‌بینیم. امیدوارم این سوژه‌ها هر روز در جامعه تکثیر شوند و بیشتر از آن‌ها بیاموزیم.

 

امیر مهریزدان، مدیر مرکز مستند سوره نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: از همراهی شبکه دو در پخش این مجموعه و یاسر فریادرس که پیش از من مدیریت مرکز مستند سوره را برعهده داشت، تشکر می‌کنم. آنچه که امروز در کشور ما در حال وقوع است، برای بنده به عنوان عضوی کوچکی از رسانه این معنا را دارد که نسبت به داشته‌های خودمان و به تصویر کشیدن آن‌ها باید اقدام کنیم. ما بیش از آنکه انسان‌های ناامیدی باشیم، بیشتر احساس ناامیدی داریم و یکی از جلوه‌هایی که کمک می‌کند این احساس از بین برود همان زحماتی است که سوژه‌های «همسایه‌های خوب» کشیدند.

 

وی ادامه داد: ما در مرکز مستند سوره بدین معتقدیم که کار خوب راه خود را پیدا می‌کند و باعث تکثیر حس و حال خوب می‌شود. سوژه‌های «همسایه‌های خوب» با همت و صدق نیت‌شان دست به کار خیر زدند که این اتفاق باعث تکثیر خوبی می‌شود. ما در این مجموعه مستند فقط مشکلات را به تصویر نکشیدیم بلکه کارهای خوب سوژه‌ها را به نمایش گذاشتیم.

 

مدیر مرکز مستند سوره تاکید کرد: در حقیقت نگاه به قهرمان‌های واقعی در کارهای ما جاری است و دوست داریم علمدار این حرکت باشیم که جامعه ما مثل همه جوامع اگر مشکلی هم دارد، از قهرمان‌هایی بهره می‌برد که خود راهشان را طی می‌کنند و به امثال ما احتیاج ندارند. اتفاقی که در مجموعه «همسایه‌های خوب» افتاد، این بود که ما ملتی هستیم که کنار هم هستیم.

 

مهریزدان در ادامه با اشاره به تولیدات جدید مرکز مستند سوره گفت: نیت‌مان این است که خوبی‌ها را در سطوح مختلف به نمایش بگذاریم. همسایه‌های خوب این ویژگی را داشت و طبق جلسه‌ای که با عوامل سازنده داشتیم به دنبال این هستیم که فصل دوم آن را تولید کنیم.

 

وی افزود: در سایر آثار این مرکز نیز دنبال این هستیم کسانی را که نماد پیش روندگی در جامعه ما هستند، به تصویر بکشیم. بر این اساس قصد داریم به سمت تولید داکیودرام پیش برویم. قهرمانان داکیودرام، قهرمانانی قابل توجه هستند. در حقیقت یکی از کارها مرتبط با قهرمان فضای پیشرفت و دستاورد است که با دست خالی و بدون پشتوانه تلاش کرده است.

 

مدیر مرکز مستند سوره تصریح کرد: قصد داریم کاری درباره شهید محسن فخری‌زاده بسازیم؛ شخصیتی که به دلیل فضای امنیتی و ترور شناخته نشد. همچنین پروژه دیگری که در ترسیم قهرمان‌ها داریم، قهرمان‌های معمولی نام دارد که به قصه کارآفرینان روستایی می‌پردازد.

 

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ما تلاش داریم براساس تکنیک و محتوا کارهای درجه یکی بسازیم. البته یگانه هدف ما در این مرکز تنها دیده شدن نیست، بلکه به دنبال تولید آثاری هستیم که جذابیت عام دارد و به لحاظ قصه‌گویی و روایت جذابیت داشته باشد. در حقیقت تلاشمان بر این است که به سمت کیفی شدن حرکت کنیم‌.

 

در ادامه نشست سوژه‌های «همسایه‌های خوب» به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. همچنین در پایان این نشست از سوژه‌های «همسایه‌های خوب» که هویت اصلی این مستند از حال خوب آنها بوده است، تجلیل شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *