امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
وزیر صمت خبرداد؛

۵۰۰۰ معدن قابل واگذاری به بخش خصوصی در کشور

رامیان- آبرومند: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شناسایی پنج هزار معدن در کشور، گفت: این معادن در راستای تولید و اشتغال به صورت مزایده در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
کد خبر: 3473
زمان انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹ بعد از ظهر -
97 بازدید

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر، سیدرضا فاطمی امین بعدازظهر شنبه در بازدید از معدن رضی رامیان، اظهارکرد: طی چند سال اخیر معادن قابل واگذاری به مردم شناسایی شده و با طی کردن فرایندهای قانونی به آنها واگذار خواهد شد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شناسایی پنج هزار معدن در کشور، گفت: این معادن در راستای تولید و اشتغال به صورت مزایده در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

وی اضافه کرد: عدم تجهیزات کافی و به‌روز نشدن ماشین آلات از جمله علل عقب‌ماندگی معادن بوده که سبب کاهش تولید شده است.

 

فاطمی امین بیان کرد: با وجود مشکلات متعدد در نیمه نخست امسال، ماشین آلات مورد نیاز معادن تأمین و در اختیار آنها قرار گرفت.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت خام فروشی معادن را کمتر از یک درصد اعلام کرد و افزود: با این وجود نیمه خام فروشی در معادن وجود دارد؛ به عنوان مثال شمش فولاد به عنوان یک ماده معدنی نیمه خام صادر می‌شود.

 

وی اضافه کرد: دفتر صنایع مواد پیشرفته را در وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی کردیم تا از تولید مواد اولیه فراتر برویم.

 

فاطمی‌امین در بخش دیگری از سخنان خود بر فعال شدن حقوق دولتی معادن هم تاکید کرد و گفت: در این طرح ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به اهالی همان منطقه اختصاص پیدا می‌کند در حالی‌که سال‌های قبل این رقم تنها سه درصد بود.

 

وی بیان کرد: از ابتدای مهرماه امسال به تمام معادن اعلام شده که باید آمار تولید ماهیانه خود را گزارش کنند و تمامی برداشت‌ها و فروش معادن در سامانه جامع تجارت ثبت تا حقوق دولتی از این طریق دریافت شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *