امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
فرماندار فیروزکوه:

اشاعه فرهنگ پهلوانی در ارتقای سلامت جامعه اثربخش است

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: اشاعه فرهنگ و روحیه پهلوانی و همچنین ورزش‌های زورخانه‌ای در ارتقای سلامت و اخلاق جامعه نقش اثر بخش و مهمی دارد.
کد خبر: 3703
زمان انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳ بعد از ظهر -
96 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد حیدری منش روز شنبه در حاشیه دیدار با ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش زروخانه ای، اظهار داشت: ورزش باستانی در کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی، دغدغه های فردی جامعه و همچنین اشاعه روحیه پهلوانی و جوانمردی در سطح جامعه بسیار تاثیر گذار است.

 

وی بسیاری از بی اخلاقی ها در جامعه را ناشی از رواج نیافتن فرهنگ پهلوانی دانست و توضیح داد: برخی از کم تحملی ها و آسیب هایی که به واسطه ی خود بینی ها در خانواده یا میان جوانان شکل می گیرد را می توان در فضای ورزش باستانی نهادینه کرد و روحیه نشاط جوانان را در جامعه گسترش داد.

 

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: باید تلاش کنیم تا با ظرفیت سازی لازم شاهد حضور و مشارکت حداکثری جوانان در این عرصه باشیم و به هدف گسترش روحیه و منش پهلوانی در جامعه و شاداب تر شدن جوانان دست یابیم، انقلاب، نظام و اعتقادات مردم ما همسو با روحیه پهلوانی است.

 

حیدری منش ادامه داد: در حال حاضر پیوست فرهنگی آموزش منش پهلوانی به جوانان نداریم و در این راستا می توانیم با ظرفیت سازی، آسیب ها و مشکلاتی که در حوزه اخلاق ورزش به وجود می آید را کاهش دهیم تا جوانان در کنار ورزش با پیوست فرهنگی مناسب روحیه پهلوانی را بیاموزند.

 

وی افزود: کمیته برنامه ریزی شهرستان برای شناسایی و جذب بیشتر جوانان در حوزه ورزش باستانی با تاکید بر اشاعه روحیه پهلوانی در ورزش های دیگر تامین بودجه لازم را در دستور کار قرار خواهد داد و از متولیان این رشته انتظار داریم که با برنامه ریزی مناسب و برگزاری جلسات مستمر بستر حضور حداکثری جوانان در عرصه ورزش پهلوانی و زورخانه ای را در شهرستان فراهم کنند.

 

شهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر درفصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات